Amiral Gemisi Katili Redmi K40 sertifikasını aldı!

redmi logo
Google News Abone Ol

Redmi K40 serisine ait iki model EEC sertifikasını aldı. Yakında tanıtılması beklenen modeller hakkında ilk ayrıntılar ortaya çıktı.

Xiaomi’nin alt markası Redmi, Aralık 2019’da piyasaya sürdüğü K30 serisiyle ortalığı kasıp kavurmayı başarmıştı. Özellikle 210$ gibi bir fiyattan satışa sunulmasıyla, fiyat performans severleri üzerine çekmeyi başardı. Ardından kullanıcılar, K40 serisini merakla beklemeye başladı. Fakat Redmi, geçtiğimiz ay K30S modelini piyasaya sürdü. Fakat tüketiciler, daha K30S modelinden hevesini almadan Redmi K­40 modeli EEC sertifikasıyla görüldü. Redmi’nin fiyat performans cihazlarına yakında K40 modeli ile bir yenisi daha eklenecek. Henüz net bir tanıtım tarihi verilmese de, bu yıl sonunda kullanıcılarıyla buluşması bekleniyor.

redmi k30s

Redmi K40 serisi neler sunacak

M2011K2G model numarası ile görülen yeni Re­dmi K40 EEC sertifikasını aldı. Maalesef hakkında bildiklerimiz sınırlı. Fakat yeni bir amiral gemisi katili geliyor diyebiliriz. Söylentilere göre Redmi, K40 serisine ait 2 ayrı model piyasaya sürecek. Bunlar Redmi K40 ve Redmi K40 Pro modelleri olacak. İddialara göre Red­mi K40, Qualcomm’un Snapdragon 775G yonga setinden güç alacak. K40 Pro modeline baktığımızda ise Snapdragon 875 yonga seti kullanılması bekleniyor. İki cihazın da 33W hızlı şarj özelliğine sahip olması bekleniyor. Redmi’nin K30 serisindeki modeller arasında 60 Hz ile 144 Hz arası değişen yenileme hızlarına karşın, yeni seride iki modelde de 120 Hz yenileme hızına sahip ekran kullanılması bekleniyor. Henüz tasarım görselleri ortaya çıkmamış olsa da yeni serinin delikli ekran tasarımı ile geleceği iddia ediliyor. Bir önceki K30 serisi modellerinin tasarımlarının delikli ekran olması da bu iddiayı kanıtlar nitelikte.

EEC sertifikasında ortaya çıkan belgelere göre, iki model de 5G desteğiyle satışa sunulacak. Redmi K40 serisine ait bir modelde, 64 MP Sony IMX686 sensörüne sahip ana kamera olması bekleniyor. Ayrıca iki modelin de 4.000 pil kapasitesine sahip olması bekleniyor. Yeni serinin ne zaman tanıtılacağına dair net bir bilgi yok. Fakat söylentiler, bu yılın sonunu işaret ediyor.

İlgili Haberler

>> Redmi Note 9 serisinin 5G versiyonları geliyor

>> Redmi Note 10 TENAA’da görüntülendi!


CEVAP VER