Redmi Note 10 TENAA’da görüntülendi!

Redmi note 10
Google News Abone Ol

Redmi Note 10 modeline ilişkin ilk ipuçları TENAA’da görüntülendi. M2010J19SC model numarasına sahip cihaz hakkında işte ilk detaylar.

Bildiğiniz üzere 12 Mayıs 2020 tarihinde tanıtılan Redmi Note 9 modeliyle Redmi’nin Note serisine bir yenisi daha eklenmişti. Fiyatıyla kullanıcılar tarafından bir hayli tercih edilen Redmi Note serisi, ülkemizde en çok satılan cihazlardan biri haline geldi. Bunun sebebi ise Redmi Note serisinin fiyat performans ürünlerini kullanıcılarına sunması olarak görülüyor. Giriş-orta seviye diyebileceğimiz modeller, uygun fiyatıyla takipçilerinin karşısına çıkıyor. Özellikle Redmi Note 8 Pro, 3000₺ altı fiyatıyla son zamanlarda Türkiye’de en çok tercih edilen telefon oldu. Yalnızca Türkiye değil, Hindistan’da da en çok satılan modeller arasında bulunuyor. Redmi, uygun fiyat ile piyasaya sürdüğü seriye bir yenisini daha ekliyor. TENAA’da görüntülenen M2010J19SC model numarasına sahip yeni modelin Redmi Note 10 olduğuna kesin gözüyle bakılıyor. İşte Redmi Note 10 hakkında ilk detaylar.

Redmi Note 10 neler sunuyor

Çin sosyal medya platformu Weibo’daki Digital Chat Station’un paylaşımına göre TENAA’da M2010J19SC model numarasına sahip bir cihaz görülüyor. Aynı zamanda bahsedilen cihaz hakkında yeni görüntüler de ortaya çıkmış durumda. Redmi Note 10 olduğu kesin gözüyle bakılan yeni model hakkında bazı teknik bilgiler de açığa çıktı. Cihazın 4G destekleyeceği belli oldu. Fakat Redmi Note 10’un 5G desteğiyle gelecek versiyonlarının da olduğu iddia ediliyor.

Redmi note 10

Cihazın arka tarafını incelediğimizde alt tarafında büyük bir Redmi yazısı bizleri karşılıyor. Üst tarafına baktığımızda ise dörtlü kamera kuruluma sahip olduğunu görmekteyiz. Arka taraftaki ana kameranın 48 MP çözünürlüğünde, ön kamerasının ise 8 MP çözünürlüğünde olduğu belirtilmiş. TENAA’da ortaya çıkan bilgilere göre yeni cihaz, 6.000 mAh devasa bir bataryaya sahip olacak. Ayrıca Helio G85 olacağı düşünülen 2.0GHz’lik bir işlemci görülüyor. Açıklanan bilgilere göre cihazın RAM ve depolama kapasitesi 3 ayrı seçenek ile karşımıza çıkacak. Bunlar; 4/6/8 GB ve 64/128/256 GB olacak. Cihazın ön panelinde ise 6,53 inç boyutunda damla çentikli tasarıma sahip bir ekran görüyoruz.

Redmi Note 10, Siyah, Mavi, Beyaz, Yeşil, Mor, Kırmızı, ve Turuncu olmak üzere yedi farklı renk seçeneğiyle piyasaya sürülecek. Cihazın tüm özellikleri henüz sızdırılmış değil. Ayrıca ne zaman piyasaya sürüleceğine dair de net bir bilgi bulunmamakta. 12 Mayıs 2020’de tanıtılan Redmi Note 9 modelinin birinci yılında, 2021 yılının mayıs ayında tanıtılması bekleniyor.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Mi 11 hakkında ilk detaylar belli oldu!

>> Xiaomi Telefonlarda Büyük İndirim Yapıldı İşte O İndirim Listesi


CEVAP VER