Redmi K40 serisinin işlemcisiyle alakalı şaşırtan iddia

Redmi K40 serisinin Gaming Edition modeli
Google News Abone Ol

Redmi K40 serisinin hangi işlemciyle sunulacağına dair yeni sızıntılar ortaya çıktı. İşte yeni modeller hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, fiyat performans odaklı çıkarttığı modeller ile ilgi görmeye devam ediyor. Üst segmente ait Redmi K40 serisi hakkında bazı ayrıntılar sızdırılmıştı. Fakat tasarım görüntüleri hakkında net bir bilgi yoktu. Nihayet yakında tanıtılaca­k olan Redmi K40 ve K40 Pro modellerinin tasarımı sızdırıl­dı. Bunun yanı sıra TENAA’da sızdırılan görüntülerde sürpriz bir model daha bulunuyo­r. Redmi K40 serisinin yanı sıra, geçtiğimiz sene karşımıza çıkan Mi 10
Ultra modelinin yenilenmiş versiyonu da sızdırıldı.

Geçtiğimiz aylardan bu yana yeni modelin Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 888 yongasından güç alacağı iddia ediliyordu. Aynı zamanda geçtiğimiz ay seriye katılacağı ortaya çıkan K40 modelinin gaming versiyonunun da Snapdragon 888 işlemcisinden güç alacağı düşünülüyordu. Fakat işler beklendiği gibi gitmedi ve  K40 serisinin bir modeli, beklenmedik bir işlemci ile ortaya çıktı

Redmi K40 serisinin Gaming Edition modeli, MediaTek işlemcisi kullanabilir

Çin sosyal medya platformu Weibo’da yeni model ile ilgili sızıntılar gerçekleşti. Redmi K40 Gaming Edition olduğu düşünülen oyuncu telefonu modelin işlemcisi sızdırıldı. Ayrıca yeni modelin bazı temel özellikleri de ortaya çıktı. Kullanıcılar, işlemci konusunda bir hayli şaşkınlık yaşadı. Çünkü çoğu kullanıcı Snapdragon 888 işlemcisi ile sunulacağını düşünüyordu.

Redmi K40 serisinin Gaming Edition modeli
Redmi K40 serisinin Gaming Edition modeli

Fakat beklenti gibi olmadı. Çünkü ilk sızıntılar yeni modelin MediaTek’in Dimensity 1200 yongasını kullanacağını iddia ediyor. Söz konusu telefonun HDR10+ sertifikasına sahip olacağı ve 120 Hz tazeleme oranına sahip bir panel ile kullanıcılara sunulacağı da ortaya çıktı. Bununla beraber 5.000 mAh kapasitesinde bir pil ve 67W şarj desteğiyle gelecek olması da kullanıcıları mutlu etti.

Yeni modelin Snapdragon 888 işlemcisiyle gelmeyeceği henüz kesinleşmedi. Fakat çoğu kaynak MediaTek işlemcisinin geleceğine kesin gözüyle bakıyor. Bunun en büyük sebebinin ise maliyet düşürmek olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden uygun fiyatlı oyuncu telefonu yakında karşımıza çıkacak desek yanlış olmaz.

İlgili Haberler

>> Bu MIUI 12.5 özelliği, yalnızca belirli telefonlara gelecek!

>> Xiaomi Mi Note 10 Lite Android 11 çıktı. Tıkla indir!


CEVAP VER