Xioami Mi A3, bir kez daha Android 11 güncellemesi aldı

Mi A3 Android 11

Xiaomi’nin sürekli başarısız güncellemeler alan saf Android modeli Mi A3, bir kez daha Android 11 güncellemesi aldı. İşte tüm detaylar.

Xiaomi’nin saf Android işletim sistemi ile piyasaya sürdüğü Mi A serisi, ülkemizde en çok tercih edilen uygun fiyatlı modeller arasında yer alıyor. Özellikle uygun fiyata, iyi performans sunan model, saf Android olduğu için güncellemeleri erkenden alıyor. Fakat Xiaomi ile Google’ın iş birliği ile üretilen seri, Android sürümleri konusunda sıkıntılar yaşıyor. Geçtiğimiz yıl Android 10 sürümde 3 kez geri çekilen güncelleme bir hayli sorun yaratmıştı.

Bu yıl ise Mi A3 kullanıcıları Android 11 güncellemesinden dolayı birçok sıkıntı yaşadı. Öyle ki, bazı kullanıcılar ilk gelen Android 11 güncellemesini yaptıklarında, cihazları kullanılamaz hale geldi. Xiaomi servisleri, söz konusu güncellemeden dolayı kullanılamaz hale gelen cihazlar için ücretsiz onarım sözü verdi. Son geri çekilen Android 11 güncellemesinden sonra, bir kez daha hatasız olduğu düşünülen bir güncelleme yayınlandı. İşte yeni güncelleme hakkında tüm ayrıntılar.

Xiaomi Mi A3, Android 11 güncellemesi ile yeni özellikler getiriyor

Android 10 sürümünde 3 kez geri çekilen, Android 11’de ise 1 kez geri çekilen güncelleme, sonunda kusursuz olarak yayınlan­dı. Mi A3 kullanıcılarına sırayla yayınlanmaya başlayan güncelleme, Android 11 sürümünü ve güvenlik yamasını içeriyor.

Mi A3 Android 11

Mi A3 için yayınlanan Andr­oid 11 güncellemesi ile, harici uygulama kullanmadan telefonun ekran kaydını almak mümkün. Bununla beraber yeni sürümde pil performansını iyileştirecek ve güvenlik önlemlerini arttıracak güncellemeler de yer alıyor.

329 MB boyutunda olan yeni güncelleme, Mi A3 kullanıcılarına sunulmaya başlandı. Haftalar içerisinde tüm kullanıcılara erişmesi bekleniyo­r. Fakat A3 modeline yayınlanan Android sürümlerinde sürekli sorunlar yaşandığı için direkt yüklememenizi öneriyoruz. Yeni sürümü yükleyen kullanıcıların yorumlarını dikkate almanızı öneririz. Yoksa ilk gelen Android 11 güncellemesinde olduğu gibi telefonunuz kullanılamaz hale gelebili­r. Eğer yeni sürümde de sorun yaşanırsa bilgilendirme yapılacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Xiaomi, kara liste kararına karşın ABD hükümetine dava açıyor

>> Xiaomi, modüler kamera tasarımı için paten aldı!