Bill Gates Akıllı Telefon Tercihi İle Şaşırttı: Beklenmeyen Cevap Geldi

Bill Gates gözünü toprağa

Bill Gates akıllı telefon tercihi nedeniyle büyük bir şaşkınlığa neden oldu. Kendisi hiç beklenmeyen bir cevap verdi. Hadi gelin detaylara birlikte göz atalım.

Bill Gates özellikle son dönemlerde sürekli tartışmalara konu oluyor. Kendisi kullandığı akıllı telefonla bile gündeme gelmeyi başarıyor. Bugünlerde yeni tartışma konusu daha çok onun kullandığı akıllı telefon modeli ile ilgili. Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates kendi markasının telefonunu kullanmıyor.

Normal şartlarda herhangi bir marka kurucusunun kendisine ait markadan akıllı telefon alması beklenir. Ancak Bill Gates böyle yapmadı. Kendisi Microsoft Surface Duo kullanmak yerine Samsung cihaz tercih etti. Samsung Galaxy Z Fold 3 kendisinin tercihi olarak ön plana çıktı.

Bill Gates akıllı telefon tercihi

Microsoft kurucusu tarafından tercih edilen bu akıllı telefon modeli katlanabilir bir yapıya sahip. Özellikle son dönemlerde katlanabilir ekranlar fazlasıyla ön planda. Tercih ettiği cihazın Android işletim sistemine sahip olması büyük bir önem taşıyor. Birçok kişi onun iOS işletim sistemine sahip bir cihaz kullandığını tahmin ediyordu.

Bill Gates akıllı telefon

Bill Gates daimi bir Android kullanıcısı olduğunu paylaştı. Samsung tarafından üretilen en güncel katlanabilir akıllı telefon tercih ettiğini de belirtti. Bu tercihinin en önemli nedeni ise katlanabilir akıllı telefonların hem bilgisayar hem de cep telefonu görevi görmesidir. Kendisi bu durumdan fazlasıyla memnun.

Microsoft kurucusu esneklik peşinde

Dünyanın en fazla tanınan milyarderleri içerisinde yer alan Bill Gates Android ile ilgili bazı açıklamalar yaptı. Bu işletim sistemini tercih etmesinin en önemli nedeni olarak esnekliği gösterdi. Ona göre iOS ile kıyaslandığında Android çok daha fazla esneklik sunuyor.

Bill Gates her şeyi yakından takip etmek için Androidi seçtiğini aktardı. Samsung ile Microsoft arasında güçlü bir bağ olması onun katlanabilir Samsung modeli almasını sağladı. Windows ile başarılı bir entegrasyona sahip olan Samsung Galaxy modelleri uzun bir süre daha onun tercihi olacak gibi görünüyor.

İlgili Haberler:

>> Microsoft Hacker Grupları İle Savaşmaya Devam Ediyor: Alan Adları Ele Geçirildi

>> Microsoft Windows Açıklaması Kafaları Fena Karıştırdı