Yakında Tanıtılacak Apple M2 Çipleri ve Bilgisayarları Sızdırıldı!

Apple M2 Ultra

Apple M2 işlemcileri hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte söz konusu işlemciye sahip olacak Apple modelleri.

.

Apple M1 serisi yonga seti piyasaya sürüldüğünde piyasanın en güçlüsü olduğunu kanıtlamıştı. Öyle ki iPad modelinde bile kullanılabilen bir yonga seti olarak çıkan M1 işlemcisi, piyasadaki laptop, akıllı telefon ve tabletlere baktığımızda, Apple dışındaki üreticilerin en güçlü modellerinden dahi iki kat güçlü işlemciler ile karşımıza çıkıyor. Apple’ın M1 ve A14 yongalarındaki CPU ve GPU çekirdekleri hala piyasanın zirvesindeyken, M2 serisi hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İlk çıkan ayrıntılar ise Apple’ın bu konudaki gücünü bir kez daha kanıtlar nitelikte. İşte yeni Apple cihazlarında kullanılacak olan yeni yonga seti serisi hakkında ortaya çıkan ilk ayrıntılar.

Yakında Tanıtılacak Apple M2 Çipleri ve Bilgisayarları Sızdırıldı!

Geçtiğimiz günlerde zaten yeni işlemciler ile alakalı bazı sızıntılar gerçekleşmişti. İddialara göre Apple M2 işlemci serisi ile gelecek 4 farklı modelden bahsediliyordu. Bu modellerin M2, M2 Pro, M2 Max ve M2 Ultra olarak sıralanacağı biliniyordu. Tabii ki bu işlemcilerin hangi modeller ile geleceği belli değildi.

Apple M2

İddialara göre yakında tanıtılacak Macbook Air modeli, 8 CPU çekirdeği ve 13 GPU çekirdeğine sahip olacak. Bu çekirdekler, M2 yonga seti ile gelecek. M2 Pro ve Max yongaları ise 14 ve 16 inçlik MacBook Pro modellerine güç verecek. M2 Max’ın kullanılacağı model ise 12 CPU ve 38 GPU çekirdeğine sahip MacBook Pro modellerinde kullanılacak.

Sızıntılara göre Mac Mini modellerinde, M2 Pro ve M2 Max yongaları kullanılacak. Bununla beraber seriye ait M2 Extreme olarak adlandırılabilecek serinin en güçlü işlemcisinin de gelmesi bekleniyor. İddialara göre Haziran ayında gerçekleşecek olan WWDC 2022 etkinliğinde bu işlemciler tanıtılacak. Tabii ki bu işlemcilerin kullanılacağı modeller de söz konusu etkinlikte belli olacaktır. Önümüzdeki günlerde Apple’ın yakında sunacağı yeni işlemciler ve kullanılacağı modeller hakkında daha fazla ayrıntı çıkacaktır. Bununla beraber bu modellerin Türkiye’ye de geleceğine kesin gözüyle bakabiliriz. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Akıllı Telefon Şirketleri Sıralandı: En Popüleri Hangisi?

>> Realme 9 Pro Plus Uygun Fiyatı İle Satışa Sunuldu!

. . . . .