Apple M1 Max işlemcisi, tüm işlemcileri geride bıraktı: İşte test sonuçları

Apple M1 Max işlemcisi performans testlerinde tüm Apple işlemcilerini dahi geride bıraktı. İşte sektörün en iyisinden en iyi işlemci.

Sektörün lideri olarak gösterilen Apple’ın MacBook serisinin bir hayli tercih edildiğini biliyoruz. Özellikle M1 işlemcisinin performans testlerini incelediğimizde piyasada en iyi işlemci olduğunu söyleyebiliriz. Hal böyle olunca MacBook, en çok tercih edilen dizüstü bilgisayarlar arasında bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan MacBook Pro 2021 modeli ile karşımıza çıkan Apple M1 Max işlemcisinin ise piyasadaki diğer işlemcileri geride bıraktığını söyleyebiliriz. Apple tarafından en güçlü işlemci olarak tanıtılan M1 Max, MacBook modeli tanıtıldıktan günler sonra bazı testlere tabi tutuldu. Testlerden tam not alan M1 Max işlemcisi hakkında işte tüm detaylar.

Apple M1 Max işlemcisi, tüm işlemcileri geride bıraktı: İşte test sonuçları

Apple, geçtiğimiz yıl kasım ayında M1 işlemcisini, kendi ürünleri ile birlikte kullanıcılara sunmuştu. İlk olarak dizüstü bilgisayar işlemcisi olarak karşımıza çıkan M1, daha sonra ise iPad modellerinde de görülmeye başlamıştı. Aradan 1 sene geçmesine rağmen hala en iyi işlemci olarak M1 işlemcisine büyük bir rakip geldi. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan MacBook Pro modelinde karşımıza çıkan M1 Max işlemcisi, M1’i geride bıraktı. Performans testlerinde karşı karşıya gelen iki işlemcinin test sonuçları belli oldu.

Apple M1 Max

MacBook Pro modelinin, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen M1 işlemcisine sahip modelinin, GeekBench testlerinde, tek çekirdeklide 1726, çok çekirdeklide ise 7740 puan aldığını görmekteyiz. Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen M1 Max işlemcisinin ise tek çekirdeklide 1749, çok çekirdeklide ise 11542 puan alarak fark attığını görmekteyiz. GeekBench testine tabi tutulan ve en yüksek puan alan iki işlemcinin de Apple işlemcisi olduğu görülüyor.

Apple M1 Max

2019 tarihinde piyasaya sürülen Intel i9-9880H işlemcisine sahip MacBook Pro modellinin ise, tek çekirdeklide 1041, çok çekirdeklide ise 6533 puanda kaldığını görmekteyiz. Yani Apple’ın, kendisine en yakın olan rakibine bile önemli derece fark attığı ortada. İşemci kısmında rakipsiz olarak gösterilebilecek Apple MacBook ürünlerinin, tasarım ve diğer konularda da oldukça beğenildiğini söyleyebiliriz. Fakat fiyat konusuna baktığımızda, en azından ülkemizde, beklentilerin çok daha üstünde bir fiyat kalibresine sahip.

>> Twitch Hackerların Elinde Oyuncak Oldu: Çok Fena Dalga Geçtiler

>> Epic Games Bedava Oyun Dağıtıyor: İşte Haftanın Ücretsiz Oyunu