Türkiye İhtimalli Realme 9 5G Fiyatı Belli Oldu: İşte Detaylar!

Haftalık Telefon Haberleri

Türkiye’ye de gelmesi beklenen Realme 9 5G modelinin fiyatı belli oldu. İşte yeni modelin fiyatı ve sunduğu özellikler.

Oppo’nun alt markası Realme, bir süredir ülkemizde resmi olarak hizmet veriyor. Her segmente özel olarak akıllı telefon üreten modelin özellikle uygun fiyatlı modellerinin tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bunun en temel sebebi ise ülkemizde son zamanlarda artmakta olan dolar kuru. Geçtiğimiz haftalarda doların düşmesi ile Realme modellerinin de fiyatı ucuzladı. Yakında piyasaya sürülecek olan Realme 9 serisine ait Realme 9 Pro Plus modelinin kamera detayları hakkında bazı sızıntılar gerçekleşmişti. Serinin vanilia modeli hakkında da ilk ayrıntılar belli oldu. Yonga seti ve pil bilgileri FCC listelerinde görülen model hakkında artık daha fazla ayrıntıya sahibiz. İşte ülkemizde de satışa sunulabileceğine dair dedikoduların olduğu Realme 9 5G modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Türkiye İhtimalli Realme 9 5G Fiyatı Belli Oldu: İşte Detaylar!

Geçtiğimiz haftalarda zaten yeni model hakkında ortaya çıkan bazı özelliklerin olduğunu biliyorduk. Sızdırılan özellikleri incelediğimizde MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 810 yongasına sahip olacağını söylemiştik. Zaten orta üst segmente hitap eden işlemciler ile kıyasladığımızda, söz konusu işlemci piyasadaki akıllı telefonlara göre daha güçlü olabilir. Sızdırılan görselleri incelediğimizde ise üçlü kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Bu üçlü kamera kurulumunun, 48 MP ana kamera ve iki adet 2 MP yardımcı kamera olarak sıralandığı da biliniyordu. Ön kameradaki lens ise 16 MP çözünürlüğünde olacak. Ayrıca bu ekranın IPS LCD bir panel olduğunu ve 6.5 inçlik bir boyuta sahip olacağını da belirtelim. Yakında tanıtılması beklenen yeni model, fiyat sızıntıları ile gündemde.

Realme 9 5G

Avrupa ülkelerinde satışa sunulacak olan modelin Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor. Realme’nin normalde Türkiye’de de hizmet verdiğini biliyoruz. Fakat genellikle orta üst segmente hitap eden modellerini Türkiye’ye getirmiyordu. Realme, 9 5G modelini uygun fiyatlı 5G telefon olarak Türkiye’ye getirebilir. Ortaya çıkan sızıntıları incelediğimizde 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolamaya sahip versiyonun 278 Euro’luk bir fiyat etiketine sahip olduğunu belirtelim. Türkiye’ye geldiği takdirde vergiler ve bayi karları dahil 6000-7000 TL civarında olabilir. Tabii ki bu ihtimalleri, yeni modelin Türkiye’ye geldiği senaryosuna göre şekillendiriyoruz. Önümüzdeki günlerde yeni modelin Türkiye ihtimali hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Akıllı Telefon Şirketleri Sıralandı: En Popüleri Hangisi?

>> Realme 9 Pro Plus Uygun Fiyatı İle Satışa Sunuldu!