Snapdragon 7 Gen 1 İşlemcisini Kullanacak İlk Telefon Belli Oldu!

Snapdragon 7 Gen 2

Qualcomm imzalı Snapdargon 7 Gen 1 işlemcisine sahip olacak ilk akıllı telefon belli oldu. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Qualcomm imzalı Snapdragon 7 Gen 1 yonga setine sahip olacak ilk akıllı telefon belli oldu. Bildiğiniz üzere Oppo Reno serisi, fiyat performans alanında modeller ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Özellikle ülkemizde satılan Reno serisi modellerinin, orta segmentte en çok ilgi gören cihazlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Oppo Reno 7 bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı. Ülkemizde resmi olarak satışa sunulmadan Reno 8 modeli, 7 Gen 1 işlemcisine sahip olan ilk akıllı telefon olacak. Aynı zamanda bu akıllı telefonun Türkiye’ye de gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. İşte 5G destekli güçlü işlemci hakkında ortaya çıkan ilk ayrıntılar.

Snapdragon 7 Gen 1 İşlemcisini Kullanacak İlk Telefon Belli Oldu!

İlk olarak yeni işlemcinin güçlü bir işlemci olduğunu söyleyebiliriz. Fakat geçtiğimiz yılın son aylarında Qualcomm tarafından piyasaya sürülen Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisi kadar güçlü olmayacak. Yani genel olarak, 8 Gen1’den biraz daha güçsüz olduğunu söyleyebilriz. Fakat bu işlemciye sahip olacak Reno 8 modelini hafife almayın. Çünkü 8 Gen1 kadar güçlü olmasa da piyasadaki en güçlü işlemciye sahip akıllı telefonlar arasında yer alacak.

Snapdragon 7 Gen 1

Çin sosyal medya platformu ve Weibo’da paylaşılan detayları incelediğimizde, yeni modelin Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisine sahip olduğunu görmekteyiz. Bununla beraber cihaz hakkında ortaya çıkan ilk özelliklere baktığımızda, ekran tarafında son derece ince çerçevelere sahip bir panel karşımıza çıkıyor. Bu panelin sol üstüne konumlandırılmış bir kamera bulunuyor. Arka tarafına baktığımızda  OnePlus 10 Pro modeline benzer bir tasarım anlayışı hakim.

Üçlü kamera kurulumu ile karşımıza çıkacak olan Oppo Reno 8 modeli, ekran tarafında ise 120 Hertz tazeleme oranı sunacak. Orta üst segmente hitap eden bir akıllı telefon olacağı için özelliklerinin son derece memnun edici olacağını söyleyebiliriz. Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisinin gücü hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat piyasadaki güçlü işlemciler arasında yer alacağını söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde söz konusu işlemciye sahip olacak diğer akıllı telefonlar hakkında da yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Akıllı Telefon Şirketleri Sıralandı: En Popüleri Hangisi?

>> Realme 9 Pro Plus Uygun Fiyatı İle Satışa Sunuldu!