Asus ROG Phone 6 İnanılmaz Tasarım İle Geliyor!

Asus ROG Phone

Asus ROG Phone 6 oyun odaklı akıllı telefonun tasarım detayları ve teknik özellikleri belli oldu. İşte oyun odaklı modelin tüm detayları.

Akıllı telefonlar sektör içerisinde farklı biçimlerde adlandırılıyor. Mesela bazıları tasarımı ile ön plana çıkarken kimileri ise daha çok performansı sayesinde göz dolduruyor. iPhone akıllı telefonları daha çok güvenlik nedeniyle tercih ediliyor. Xiaomi ise uygun fiyatlı olmasından dolayı dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Tüm bunların yanı sıra Asus son dönemlerde daha çok oyuncu akıllı telefonu ile kendisinden bahsettiriyor. Yeni çıkan model bu alanda adeta devrim yaratabilecek nitelikte. Dışarıdan baktığınızda bile oyuncu telefonu olduğunu hemen anlamanız mümkün.

Çoğu kullanıcı yakında Asus ROG Phone 6 hakkında bazı detayların sızdırılacağını düşünüyordu. Uzun süredir devam eden beklenti sonucunda Asus ROG P­hone 6 modeli hakkında bazı detaylar ortaya çıktı. Özellikle kullanacağı işlemci konusunda sevenleri tarafından ilgi gören modelin, oyun tarafında en iyi akıllı telefon olarak anılacağı tahmin ediliyor. Geekbench listelerinde ortaya çıkan oyun odaklı akıllı telefon hakkında çoğu ayrıntılara ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Bu yüzden söz konusu modelin yakında tanıtılacağı iddia ediliyor. 

Asus ROG Phone 6 İnanılmaz Tasarım İle Geliyor!

Asus ROG Phone 6 modelinin ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, arka panelinde yan yana konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu bizleri karşılıyor. Bu kameralar hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat oyun odaklı bir akıllı telefon olduğu için kullanıcıların genel olarak güç kısmına yoğunlaştığını belirtelim. Söz konusu model piyasanın en güçlüsü olarak tabir edebileceğimiz Qualcomm imzalı Snapdragon 8+ Gen1 işlemcisine sahip olacak. Söz konusu modelin bazı teknik detayları da sızdırılmış durumda. Listelerde baktığımızda, 12 GB, 16 GB ve 18 GB‘lık RAM seçenekleri ile karşımıza çıkacağı iddia edildi. Tabii ki 2 GB’lık kısım sanal RAM desteği olabilir.

Asus ROG Phone

Asus ROG serisi modellerinin ‘Türkiye Garantili’ olarak ülkemize gelmediğini biliyoruz. Fakat Asus, akıllı telefon tarafında ülkemize ciddi adımlar atabilir. 5 Temmuz tarihinde tanıtılması beklenen modelin, tanıtımından sonra Türkiye ihtimali üzerine yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 12S Ultra Yenilenen İsmi İle Yakında Geliyor!

>> M2 İşlemcili iPad Pro Modelinin Fiyatı Sızdırıldı: İşte Detaylar!