Lenovo Legion Halo En Güçlü Oyun Telefonu Olacak!

Lenovo Legion

Lenovo Legion Halo versiyonu hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İşte piyasanın en güçlü oyuncu telefonu olarak sunulacak yeni modelin detayları.

Mobil oyunların gelişmesi ile iyi özelliklere sahip olan telefonlara olan ilgi arttı. Hal böyle olunca birçok teknoloji devi oyuncu telefonu geliştirmeye başladı. Özellikle mobil e-spor sektörünün gelişmesi ile söz konusu telefonlara olan talebin bir hayli arttığını söyleyebiliriz. Asus, Xiaomi, Poco gibi teknoloji devlerin oyun telefonları kategorisinde kıyasıya yarışıyorlar. Bu yarışta liderliğe oturacağı düşünülen bir Lenovo modeli sızdırıldıoyun oy

Oyun telefonlara olan ilginin bir hayli arttığını biliyoruz. Özellikle ROG Phone 5 modeli ile ilgili ortaya çıkan gelişmelerin büyük bir kesim tarafından sevilerek takip edildiğini belirtelim. Lenovo da bu sektörde lider olabileceğine bir kanıt niteliğinde bir model üzerinde çalışıyor. Özellikle yüksek tazeleme oranı sunan paneller ile oyun hazzının maksimuma çıkması için çabalanıyor. Lenovo da ortaya çıkan Lenovo Legion modelinin yenilenmiş versiyonu ile gündeme geldi. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Lenovo Legion Halo En Güçlü Oyun Telefonu Olacak!

Lenovo Legion serisinin Qualcomm imzalı Snpadragon 8+ Gen 1 işlemcisi ile gelen versiyonu Lenovo Legion Halo, Geekbench listelerinde görüldü. Genellikle Geekbench’te ortaya çıkan modellerin, haftalar sonra tanıtıldığına alışkınız. Bu yüzden yakın tarihte söz konusu modelin tanıtılması iddia ediliyor. Tek çekirdeklide 1299, çok çekirdeklide ise 3953 puan alan modelin, piyasadaki en güçlü akıllı telefonlar arasında yer alacağını tahmin ediyor.

Lenovo Legion

İddialara göre söz konusu model 12 GB RAM ile gelecek, farklı varyantlar ile 18 GB’a kadar yükseltilebilecek. Ayrıca cihaz hakkında bazı ortaya çıkan söylentiler de mevcut. İddialara göre söz konusu 144 Hz tazeleme oranına sahip olacak. Ekran tarafında 6.67 inçlik OLED panele sahip. Pil tarafına baktığımızda ise, 5.660 mAh ile geliyor. Kamerasına baktığımızda, 50 MP ana kamera, 13 MP ikinci kamera ve 2 MP üçüncü kamera karşımıza çıkıyor. 16 MP ön kamerasının da bulunduğunu belirtelim.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 12S Ultra Yenilenen İsmi İle Yakında Geliyor!

>> M2 İşlemcili iPad Pro Modelinin Fiyatı Sızdırıldı: İşte Detaylar!