Asus ROG Phone 6 Oyun Konusunda Fark Yaratacak!

ROG Phone 6

Asus ROG Phone 6 oyuncu telefonu hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte kullanacağı işlemci de belli olan model hakkında detaylar.

Akıllı telefonlar sektör içerisinde farklı biçimlerde adlandırılıyor. Mesela bazıları tasarımı ile ön plana çıkarken kimileri ise daha çok performansı sayesinde göz dolduruyor. iPhone akıllı telefonları daha çok güvenlik nedeniyle tercih ediliyor. Xiaomi ise uygun fiyatlı olmasından dolayı dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Tüm bunların yanı sıra Asus son dönemlerde daha çok oyuncu akıllı telefonu ile kendisinden bahsettiriyor. Yeni çıkan model bu alanda adeta devrim yaratabilecek nitelikte. Dışarıdan baktığınızda bile oyuncu telefonu olduğunu hemen anlamanız mümkün. Hem tasarımı hem de diğer bazı donanım özellikleri bunu çok rahat bir şekilde ortaya koyuyor.

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan ROG Phone 5S modelinin bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Çoğu kullanıcı yakında  ROG Phone 6 hakkında bazı detayların sızdırılacağını düşünüyordu. Uzun süredir devam eden beklenti sonucunda ROG P­hone 6 modeli hakkında bazı detaylar ortaya çıktı. Özellikle kullanacağı işlemci konusunda sevenleri tarafından ilgi gören modelin, oyun tarafında en iyi akıllı telefon olarak anılacağı tahmin ediliyor. İşte oyun tarafında rakipsiz olması beklenen ROG Ph­one 6 modeli hakkında ilk sızıntılar.

Asus ROG Phone 6 Oyun Konusunda Fark Yaratacak!

ROG Phone 6

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Qualcomm, Snapdragon 8 Gen1+ yongasını kullanıcıların beğenisine sundu. Hem güç tüketimi hem de performans konusunda, selefinden çok daha iyi olan işlemcinin ilk kullanılacağı akıllı telefon belli oldu. Asus’un Twitter’da paylaştığı bilgilere göre, Snapdragon 8+ Gen1 işlemcisini kullanacak olan ilk akıllı telefonlardan biri ROG Phone 6 olacak. Performans olarak Android’in en güçlüsü olarak anılan bir işlemci olduğu için, ilgi göreceği de biliniyor.

Bununla beraber cihazın teknik özellikleri hakkında da bazı söylentiler mevcut. İddialara göre ROG Phone 6 modeli, 144 Hz tazeleme oranına sahip bir ekran ile bizleri karşılayacak. Tabii ki bu haberler, yalnızca iddiadan ibaret. Önümüzdeki günlerde ROG Phone serisinin yeni modelinin teknik özellikleri hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Snapdragon 8 Gen 1+ Duyuruldu: Artık Daha Güçlü!

>> Xiaomi Band 7 Türkiye Yolcusu: Piyasanın Kralı Geliyor!