Android 12 hakkında ilk detaylar belli oldu: İşte sunulacak özellikler

Android vs iPhone
Google News Abone Ol

Google, Android 12 Beta sürümünü yayınlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Yeni sürüm Android 12 hakkında da ilk detaylar ortaya çıktı.

Android 11 ile sunulan özellikler bir hayli ilgi odağı olmuştu. And­roid cihazlarda, gözle görülür derecede pil ve performans iyileştirmeleri de yapıldı. Android 11 destekleyen telefonların listesi de yayınlandı. Fakat henüz tüm modellere sunulmadı. Yavaş yavaş destekleyen tüm cihazlara geleceğini belirtelim. Çoğu kullanıcıya daha Android 11 ulaşamamışken, Android 12 sürümü hakkında ilk ayrıntılar geldi. Hatta söz konusu Beta sürümünün önümüzdeki aylarda sunulması bekleniyor. İşte Android 12 hakkında ilk ipuçları.

Android 12 neler sunaca­k

Google, Android 12 hakkında ilk açıklamaları yaptı. Yeni gelecek sürüm ile birlikte Google PlayStore mağazası dışındaki diğer mağazalarına da kolaylıkla erişilebilece­k. XDA Developers’a göre güncellemeler daha da kolaylaşacak. Android 4.4 ile gelen Android Runtime programı ile güncellemeler kolaylaşacak. Hatta bazı kaynaklara göre direkt Google’dan güncelleme gelecek.

Android 12

Yeni sürüm ile birlikte sızdırılan bir bilgi daha mevcut. İddialara göre A­ndroid 12 sürümünde, uygulama içi veya arayüzdeki temaların değişimi oldukça kolay olacak. Yani durum çubuğunu dahi kolaylıkla renklendirebileceksiniz. Yani kişiselleştirilebil­ir tema, telefon ayarlarında dahi geçerli olaca­­k. Bunun yanı sıra, telefonunuza yeni arka plan eklediğinizde, o arka plana özgü otomatik olarak tema uygulanabilece­k. Örneğin mavi ağırlıklı bir arka plan seçtiğinizde, temanız otomatik olarak mavi olacak.

Android 12

Bir diğer iddia edilen özellik ise, Wi-Fi paylaşımı olacak. Bu durum iki şekilde paylaşıyor. Bazı kaynaklar, yeni sürüm ile birlikte paylaşılan internet ağını anlık olarak başka bir cihaza farklı isimle paylaşabileceğimizi öngörüyor. Farklı bir iddia ise, kendi mobil verinizi paylaşırken, karekod sayesinde şifrenize erişilebilme kolaylığının sunulacağını söylüyor.

Yeni sürümün ne zaman yayınlanacağına dair henüz net bir bilgi bulunmuyor. Fakat Android 11’in Beta sürümü, geçtiğimiz yılın şubat ayında kullanıcılara sunu­lmuştu. Muhtemelen bu yılın şubat veya mart aylarında Android 12’nin Beta sürümü kullanıcılara sunulacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Xioami Mi A3, bir kez daha Android 11 güncellemesi aldı

>> Nokia 8.3 5G sahipleri Andorid 11’e kavuşuyor


CEVAP VER