Türkiye İhtimalli Xiaomi 12S Pro Beklenmedik İşlemci İle Geliyor!

Haftalık Telefon Haberleri

Türkiye’ye de giriş yapması beklenen Xiaomi 12S Pro modeli, IMEI kaynak kodlarında görüldü. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere Xiaomi’nin henüz piyasaya sürmediği akıllı telefonlar MIUI kodları üzerinden sızdırılabiliyor. Bununla beraber yeni modelin bazı teknik özellikleri de ortaya çıkıyor. Xiaomi 12 serisine ait yeni bir cihaz IMEI kodlarında görüldü. Ayrıca teknik özellikleri de belli olan modelin, işlemci tarafında beklenmedik bir marka ile çalıştığı da görüldü. Amiral gemisi segmentinde MediaTek imzalı bir işlemciyi kullanacak olan marka, yeni teknolojiler ile kullanıcıların karşısına çıkacak. İşte tasarım detayları ve teknik özellikleri sızdırılan, Türkiye’ye geleceğine dair de söylentiler ortaya çıkan yeni model hakkında ilk detaylar.

Türkiye İhtimalli Xiaomi 12S Pro Beklenmedik İşlemci İle Geliyor!

Xiaomi 12S Pro

İlk olarak yeni modelin MediaTek Dimensity 9000 işlemcisine sahip amiral gemisi bir akıllı telefon olarak karşımıza çıktığını belirtelim. Geçtiğimiz günlerde Xiaomi 12S Pro modelinin, Qualcomm yapımı Snapdragon 8 Gen1+ işlemcisine sahip olacağına dair iddialar ortaya atılmıştı. Daha sonrasında ise yeni modelin MediaTek işlemcili versiyonunun da kullanıcıları karşılayacağı ortaya çıktı. Yakında tanıtılması beklenen modelin teknik özellikleri ve tasarım detayları da belli oldu.

MediaTek’in amiral gemisi Dimensity 9000 işlemcisine sahip olacak model, IMEI veri tabanında kullanıcıların karşısına çıktı. Cihaz hakkında ortaya çıkan teknik sızıntılara baktığımızda, ön panelinde 1080×2400 piksel çözünürlüğünde bir ekran bulunuyor. Ayrıca bu ekran 402 PPI piksek yoğunluğuna ve 6.55 boyutunda olacak. Arka tarafında ise üçlü kamera kurulumu bulunuyor. 64 MP ana kameraya sahip olacak model 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 5 MP makro kamera ile desteklenecek. Ön tarafında bulunan kamera  ise 16 MP çözünürlüğünde olacak.

Pil tarafında 4500 mAh’lik bir kapasiteye sahip olması beklenen modelin, bu pili 67W’lık hızlı şarj ile desteklemesi bekleniyor. Ayrıca ekran altı parmak izi okuyucusu da, Xiaomi 12S Pro modelinde bulunacak. Fiyatı hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Ayrıca söz konusu modelin Türkiye versiyonunun hangi işlemci ile geleceği de henüz bilinmiyor. Önümüzdeki haftalarda daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Samsung Kaydırılabilir Ekran Tasarımı İle Zirveye Oynayacak!

>> Snapdragon 8 Gen1+ Tanıtımı Ertelendi: Daha Zaman Var!