Bilgisayar Virüsü Nasıl Temizlenir: En Kolay Yöntemler!

Bilgisayar Virüsü Nasıl Temizlenir

Bilgisayar virüsü nasıl temizlenir yazımızda, en kolay ve en anlaşılabilir yollardan bahsedeceğiz. İşte bilgisayarınızı temizlemenin yolları.

Siber güvenliğin önemli olduğu bu yıllarda, akıllı cihazlarımıza kötü amaçlı yazılımlar girebiliyor. Söz konusu yazılımlar, bazen verilerimize erişebildiği gibi, bazen de kameralarımıza dahi erişebiliyor. Bu yüzden bilgisayarımızı ve diğer akıllı cihazlarımızı korumak, kişisel verilerimizin yayılmaması, bilgisayarımızın zarar görmemesi için oldukça önemlidir. Virüs gibi sorunlardan korunmak için ise Anti-Virüs programları bulunuyor. Bu programlar, bazen ücretli bazen ise ücretsiz sürümleri ile karşımıza çıkıyor. Bu yazımızda ise bilgisayar virüsü nasıl temizlenir, yöntemlerinden bahsedeceğiz. İşte tüm ayrıtılar.

Bilgisayar Virüsü Nasıl Temizlenir: En Kolay Yöntemler!

İlk olarak programsız yöntemlerden bahsedeceğiz. Eğer bilgisayarınızda Windows Güvenlik Duvarı varsa, program üzerinden bilgisayarınıza özel bir arama yapmanızı öneriyoruz. Bu taramayı yaptıktan sonra, bazı virüsler ortaya çıkacaktır. Eğer bu virüsler çıktığı ve bu virüsleri karantinaya aldığınız takdirde bilgisayarınızda hala virüs olduğunu düşünüyorsanız. Farklı yöntemlere başvurmanız gerekiyor.

Bilgisayar Virüsü Nasıl Temizlenir

Bilgisayarda virüs olup olmadığından emin olmak için görev yöneticisinden alışan uygulamaları kontrol etmelisiniz. Çünkü virüs, bilgisayarınızın donanımını aktif olarak kullandığı için, bu ekranda gözükecektir. Eğer bu ekranda da virüs ile karşılaşmadıysanız, bazı programlara başvurmanız gerekiyor.

Eğer anti virüs programının ücretli sürümlerini kullanmak istemiyorsanız, ilk olarak deneme sürümlerinden başlayabilirsiniz. Piyasadaki bilinen anti virüs programlarının ücretsiz versiyonları ile bilgisayarınızı taratmanızı öneriyoruz. Çünkü her virüs programının aynı taramaları yapmadığını belirtelim. Yani bir program sizin bilgisayarınızdaki virüsü buluyorsa, farklı bir program söz konusu virüsü bulmayabilir. Bu yüzden, en azından en kaliteli anti virüs programını bulana kadar, farklı programların ücretsiz versiyonunu denemenizi öneriyoruz. Bu şekilde bilgisayar virüsü nasıl temizlenir sorusunun cevabını rahatlıkla bulmuş olacaksınız.

Tabii ki bu yöntemlerin basit yöntemler olduğunu, ortada daha önemli bir virüs olduğu takdirde farklı yöntemlere başvurmanız gerektiğini unutmayın. Eğer basit bir Keygen virüsü bulaştıysa, yazımızdaki adımları uygulayarak rahatlıkla işinizi halledebilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Uykusuzluk İnsanlara Bakışı Radikal Bir Şekilde Değiştiriyor: Bilim İnsanları Açıkladı

>> Elon Musk Twitter İçin Ücretli Abonelik Düşünüyor: Devlet Yetkilileri ve Şirketlere Paralı Olacak