iPhone 15 Lightning Girişine Veda Ediyor Olabilir: Bir Devrin Sonu!

iPhone Lightning

İddialara göre iPhone 15 serisi Lightning girişine veda edecek. Artık yeni modellerse USB-C bağlantısının kullanılması bekleniyor.

Yıllardır iPhone modellerinin Type-C girişine sahip olup olmayacağına dair tartışmalar bulunuyord­u. Kullanıcılar her ne kadar yeni modellerin Type-C girişine sahip olmasını istese de Apple’ın piyasaya sürdüğü iPhone modellerinde lightning girişi kullanılmaya devam edild­i. Fakat Apple’ın iPad modellerinde Type-C girişine yer verdiğini görmekteyiz. Her ne kadar iPad modellerinde Type-C girişine yer veri­lse de, Apple, iPhone serisinde inatçı bir tavır sergiliy­o­­r. Fakat Apple sitesinde ortaya çıka­n sızıntıya göre iPhone 15 serisi Lightning girişinden vazgeçiyor. İşte önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen seri hakkında ilk ayrıntılar.

iPhone 15 Lightning Girişine Veda Ediyor Olabilir: Bir Devrin Sonu!

Apple’ın, iPhone modellerinde Lightning bağlantı noktasını kullanmada yıllardır ısrarcı olduğunu biliyoruz. Her ne kadar iPad modellerinde Type-C girişine yer veriliyor olsa da iPhone serisi için aynı şeyi söyleyemeyiz. Fakat iddialara göre iPhone 15 serisi Lightning girişine veda ediyor. iPhone modellerini, Type-C kullanan cihazlar ile kıyasladığımızda, Android tarafında daha hızlı şarj desteklerinin bizleri karşıladığını söyleyebiliriz. Bu yüzden iPhone modellerinin, Type-C girişine sahip olmaması, özellikle hızlı şarj konusunda önemli  bir dezavantaj sahibi olmasına neden oluyor.

iPhone Lightning

Bunun yanı sıra kullanıcıların, lightning girişinden vazgeçmek istemesinin en temel nedeni, evrensellik. Dünya’daki artık neredeyse bütün yeni nesil akıllı telefonlarda USB-C bağlantısının bizleri karşıladığını belirtelim. Fakat iPhone kullanıcıları, bu konuda en çok mustarip olan kullanıcılar arasında yer alıyor. İddialara göre Lightning girişi için artık son yıllara geliyoruz. Çünkü bazı kaynaklar, artık Apple’ın Lightning sevdasından vazgeçeceğini öne sürdü. Tabii ki ortaya atılan bu söylemlerin, yalnızca iddiadan ibaret olduğunu hatırlatalım. Yani henüz, yeni iPhone modellerinin lightning girişine sahip olacağına dair net bir belge bulunmuyor. Önümüzdeki aylarda yeni modeller hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Uykusuzluk İnsanlara Bakışı Radikal Bir Şekilde Değiştiriyor: Bilim İnsanları Açıkladı

>> Elon Musk Twitter İçin Ücretli Abonelik Düşünüyor: Devlet Yetkilileri ve Şirketlere Paralı Olacak