Haftalık Telefon Haberleri Her Zamankinden Daha Yoğun! (2 Mayıs 2022-9 Mayıs 2022)

Xiaomi 12T

Bu hafta akıllı telefon sektöründe önemli gelişmelere şahit olduk. İşte haftalık akıllı telefon haberleri ve tüm gelişmeler.

.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Özellikle katlanabilir telefon tarafında yeni modellerin karşımıza çıktığını, ayrıca her segment akıllı telefonlarda rekabetin de arttığını söyleyebiliriz. Çünkü amiral gemisi modellerin model yelpazesi gün geçtikçe artıyor. Özellikle Qualcomm’a rakip olarak MediaTek’in de amiral gemisi işlemcilerinin son yıllarda ilgi görmeye başladığını söyleyebiliriz. Farklı markalar tarafından rekabetin böylesine arttığı aylarda, her gün akıllı telefon tarafında yeni gelişmeler yaşanıyor. İşte Mayıs 2022 itibariyle haftalık akıllı telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (2 Mayıs 2022-9 Mayıs 2022)

Türkiye İhtimalli Xiaomi 12S Pro Beklenmedik İşlemci İle Geliyor!

Xiaomi 12S Pro

İlk olarak yeni modelin MediaTek Dimensity 9000 işlemcisine sahip amiral gemisi bir akıllı telefon olarak karşımıza çıktığını belirtelim. Geçtiğimiz günlerde Xiaomi 12S Pro modelinin, Qualcomm yapımı Snapdragon 8 Gen1+ işlemcisine sahip olacağına dair iddialar ortaya atılmıştı. Daha sonrasında ise yeni modelin MediaTek işlemcili versiyonunun da kullanıcıları karşılayacağı ortaya çıktı. Yakında tanıtılması beklenen modelin teknik özellikleri ve tasarım detayları da belli oldu.

Samsung Galaxy Z Fold 4 Ve Z Flip 4 Gücüne Güç Katacak!

Galaxy Z Fold 4

Geçtiğimiz günlerde seriye ait tanıtılacak 2 modelin de Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen1+ yongasına sahip olacağı öne sürülüyordu. Söz konusu işlemci hakkında ortaya çıkan ilk detayları incelediğimizde, Android tarafında en güçlü yonga seti olarak karşımıza çıkması bekleniyor. Ayrıca 4 nm üretim sürecinden geçtiğini de belirtelim. 4 nm üretim sürecinden geçiyor olması, piyasadaki diğer işlemcilere göre önemli bir avantaj sağlıyor. Çünkü bu işlemcinin, kullanıcılara kattığı en büyük avantaj, hem yüksek performans sergilemek hem de bu performansı daha düşük bir güç tüketimi ile karşımıza çıkartıyor olması. Bu yüzden 4 mm mimarili bir işlemcinin yeni modellerle karşımıza çıkacak olması piyasadaki en güçlü akıllı telefonlar arasında yer alabileceğini gösterir.

iPhone 14 Pro Max İşte Böyle Görünecek!

Haftalık Telefon Haberleri

Paylaşılan görselleri incelediğimizde, serinin önceki modellerinden daha büyük bir arka yüzey bizleri karşılıyor. Ayrıca kamera tarafında yine üçlü kamera kurulumu bulunurken, kamera çıkıntısının serinin önceki modellerinden biraz daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Ortaya çıkan diğer detayları incelediğimiz zaman ise, iddia edildiği gibi delikli ekran tasarımı bizleri karşılayacak. Bu delikli ekran tasarımında bulunan ve FaceID sensörü yine bizleri karşılamaya devam edecek. Çerçeve kısmına baktığınızda ise en boy oranının serinin önceki modellerinden farklı olduğunu görmekteyiz. 19.5:9 olan ekran oranı 20:9 oldu. Artık daha uzun bir ekrana sahip bir model olarak karşımıza çıkacak.

 

Redmi Note 11T Pro Türkiye Yolcusu: Yakında Gelebilir!

 

Redmi Note 10T

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, 90 Hz tazeleme oranına sahip bir panel bizleri karşılıyor. Bu ekran, 6.5 inç boyutunda ve 1080p çözünürlüğünde. Giriş-orta segment olarak karşımıza çıkan akıllı telefonda, 90 Hz tazeleme oranına sahip panelin sunulması önemli bir avantaj. Ayrıca delikli ekran tasarımında bulunan ön kamera, 8 MP çözünürlüğünde.

 

Bu Telefon 108 MP Kamera İle Geliyor: Xiaomi’ciler Üzgün!

Haftalık Telefon Haberleri

İddialara göre yeni model, geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen Infinix Note 11 Pro modelinin devamı olarak piyasaya sürülecek. Ortaya çıkan ilk detaylara baktığımızda, yeni modelin 108 MP ana kamera ile geldiğini görmekteyiz. Infinix Note 12 serisinde 50 MP ana kamera bulunuyordu. Bu yüzden yakında piyasaya sürülmesi beklenen modelin, yeni seriden daha iyi kamera özellikleri ile geleceği biliniyor

İlgili Haberler

>> Uykusuzluk İnsanlara Bakışı Radikal Bir Şekilde Değiştiriyor: Bilim İnsanları Açıkladı

>> Elon Musk Twitter İçin Ücretli Abonelik Düşünüyor: Devlet Yetkilileri ve Şirketlere Paralı Olacak

. . . . .