Bitcoin 70 bin dolar hedefine ulaşabilecek mi: Analistler açıkladı

Bitcoin 50 bin doları

Dijital varlıkların en büyüğü olarak bilinen Bitcoin 70 bin dolar seviyesine kadar ulaşabilecek mi? Bu konuda herkes büyük bir merak içerisinde. Hadi gelin konu ile alakalı tüm detaylara birlikte göz atalım.

Bitcoin özellikle son dönemlerde düşüş eğilimine girdi. Hatırlayacağınız üzere 56 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Ancak bu seviyelere 66 bin dolardan geldiğini unutmayın. Dünyanın en büyük kripto para varlığı olarak bilinen Bitcoin yeniden bu seviyelere doğru yola çıkıyor. En azından analistler böyle düşünüyor.

Kripto paralar aşağı yönde hareket ettiğinde genellikle 2 farklı seçenek ortaya çıkıyor. Ya dibin dibine inecek ya da sert bir şekilde yeni rekor kıracak. Bitcoin için 2021 yılının sonuna doğru yeni bir rekor hedefi birçok analist tarafından dile getirildi. Şimdi ise ünlü analist Tone Vays konuyla alakalı son derece önemli açıklamalara yer verdi.

Bitcoin 70 bin dolar seviyesini hedefliyor

Kripto para analistleri tarafından yapılan açıklamalara göre Bitcoin 70 bin dolar seviyesini hedefliyor. En azından bu hafta içerisinde bu seviyelere kadar ulaşabilir. Yani onlar için şu anki fiyatlar düşük olarak adlandırılabilir. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde kripto para devi yeniden eski konumuna ulaşacak.

Bitcoin 70 bin dolar

Bitcoin için genel olarak bakıldığında 58 bin dolar ile 61 bin dolar aralığının hareket eğrisi olduğu görülüyor. Özellikle 60 bin dolar üzerinde kalabilmesi büyük bir öneme sahip. Aksi halde beklenmeyen şekilde sert düşüşler yaşanabilir. Bitcoin düşünce diğer kripto paralarda da aşağı yönlü hareketlenme yaşanıyor.

Kripto paralarda gergin bekleyiş sürüyor

ABD gibi ülkelerde Şükran gününe denk gelen bu yıl sonu biraz fazla heyecan yaratıyor. Ayrıca yılbaşı tatilinin yaklaşması ile birlikte birçok balina kar satışı yaptı.

Piyasanın genel değerlendirmesine baktığımızda özellikle tether bulunduran çok fazla hesap var. Yani birçok kişi Bitcoin bozdurup dijital dolara geçti. Peki sizin Bitcoin ile ilgili beklentileriniz neler?

İlgili Haberler:

>> Bitcoin Enflasyon Karşısında Tek Çözüm Olabilir: Roket Severler Uzak Dursun

>> Kripto Paralarda Yeni Fırsatlar: BTC, ADA ve BNB Fiyat Tahminleri