Bitcoin ve Altcoinler Yükseliş Yakalayabilecek Mi? Heyecan Dorukta

Rusya Bitcoin için yeni

Bitcoin ve altcoinler yükseliş için hazır bekliyor. Fakat kimse nasıl bir tepki vereceklerini tam olarak bilmiyor. Hadi gelin konuyla ilgili merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Son zamanların en fazla merak edilen konularından bir tanesi de kripto para piyasalarıydı. Bazı dijital varlıkların çok sert şekilde yükselirken kimilerinin sabit kalması can sıkıcı hale gelmişti. Fakat bugünlerde neredeyse tüm dijital varlıklar genel olarak düşüyor. ABD Merkez Bankası tarafından alınan karar ise bunu durdurdu.

Herkes FED kararı nedeniyle kripto para birimlerinin çok sert şekilde düşeceğini tahmin ediyordu. Fakat beklendiği gibi olmadı. 25 baz puan artış yapılmasına rağmen dijital varlıklar sapasağlam yerinde duruyor. Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para birimleri bu karar karşısında olumlu tepki verdi.

Bitcoin ve altcoinler yükseliş umudu taşıyor

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin şu sıralar 41 bin dolar seviyesini aşmaya gayret gösteriyor. Fakat geçtiğimiz haftalarda 35 bin dolara geri çekilme tehlikesi ortaya çıkmıştı. Yaklaşık olarak üç gündür Bitcoin 40 bin doların üzerinde seyrediyor. Böylece boğa sezonu devam edecek görüşlerinin ortaya çıkmasını sağladı.

Bitcoin ve altcoinler yükseliş

Kripto para birimleri FED tarafından alınan faiz artış kararına olumsuz bir tepki göstermedi. Bu nedenle yatırımcıların bir miktar bile olsa rahatladığını söyleyebiliriz. Fakat önümüzde 6 faiz artışı daha olacak gibi görünüyor. Bu durum her ne kadar dijital varlıklar için olumsuz gibi görünse bile Bitcoin en güçlü para birimlerinden bir tanesi olduğunu kanıtlayabilir.

FED kripto para dünyasının korkulu rüyası

ABD Merkez Bankası tüm piyasaların en büyük korkuları içerisinde yer alıyor. Bazı kararlar nedeniyle hem dijital varlıklar hem de hisse senetlerinde çok sert gerilemeler ortaya çıkabilir. Bu nedenle yatırımcılar ABD Merkez Bankası tedirginliğini üzerinde taşıyor.

Kripto para birimleri önümüzdeki haftalarda FED kararına rağmen boğa sezonunu devam ettirebilir. Konu ile ilgili heyecanlı bekleyiş devam ediyor.

İlgili Haberler:

>> Binance Bazı Kripto Paralarda Kısıtlama Kararı Aldı: Bazılarının Alım Satımı Kapatıldı

>> Kripto Para Piyasaları Ölümden Döndü: Avrupa Birliği Kararı