Bitcoin 66 Bin Dolar Seviyesini Geçti: Rekor Üstüne Rekor Kırıyor

Bitcoin büyük yatırım almaya

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin 66 bin dolar seviyesini bile aşmayı başardı. Özellikle son dönemlerde büyük bir beklenti oluşturmuştu.

Dijital varlıkların değeri her geçen gün daha fazla artış gösteriyor. Böylece yeni fiyat rekorları kırılabiliyor. Bitcoin ise bu fiyat rekoru konusunda zirveyi oluşturdu. 66 bin 23 dolara attığı iğne ile tepeden herkese el sallıyor. 65 bin doların üzerinde fiyata sahip olan kripto para birimi, yerine iyice tutunmuş gibi görünüyor.

14 Nisan 2021 tarihinde Bitcoin önemli bir rekor kırmıştı. 64 bin 800 doları bulan dijital para devi şimdilerde yeni rekoruna yapıştı. Bundan sadece birkaç ay önce 28 bin dolara düşmesi ise büyük kayıp olarak görülmüştü. O günlerde yatırım yapanlar şu anda parasını en az yüzde 120 artırdı.

Bitcoin 66 bin dolar seviyesinde tutundu

Blockchain teknolojisi ilk etapta geçici bir heves olarak görüldü. Hatta birçok yatırımcı kripto para birimlerini açıkçası pek önemsemedi. Genellikle yatırımcıların altın ve gümüşe yöneldiğini söyleyebiliriz. Şimdi ise herşey tersine döndü.

Bitcoin 66 bin dolar

Bitcoin ve diğer altcoinler düzenli olarak yatırımcı aldı. Hatta bu yatırımcıların sayısı tahminlerin çok ötesine geçti. Genel kripto para marketi 2 trilyon dolar seviyesini bile aştı. Tüm borsalar şu anda yeşillendi. Bu durum yatırımcılara ciddi bir özgüven veriyor. Birçok kripto para biriminin uzun vadede hangi seviyelere ulaşacağı netleşmeye başladı.

Altcoinler şimdilik kısıtlı hareket ediyor

Ortaya çıkan son piyasa verilerine göre altcoinler oldukça kısıtlı hareketlere yer veriyor. Şimdilik Bitcoin biraz daha ön planda ancak sıranın yavaş yavaş diğer kripto para birimlerine de gelmesi bekleniyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından alınan ETF kararı ile birlikte çok ciddi yükseliş kaydedildi. Bu yükselişin uzun bir süre daha devam etmesi bekleniyor. Peki siz Bitcoin ile alakalı yaşanan bu rekor hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> En Değerli Markalar Listesi Büyük Şaşkınlık Yarattı: Burası Şampiyonlar Ligi

>> Aman Dikkat! Sahte SafeMoon kripto para uygulaması kullanıcıları gözetliyor