Bitcoin Fiyat Tahmini Yatırımcıların İştahını Kabartıyor: Bitcoin 2021 Sonunda Ne Kadar Olacak

Bitcoin büyük yatırım almaya

Analistler tarafından yapılan Bitcoin fiyat tahmini yatırımcıların iştahını kabartmaya devam ediyor. Özellikle son dönemlerde ciddi bir yükseliş beklentisi var. Hadi gelin konuyla ilgili merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Kripto paralarda trend her zaman için değişebiliyor. Bazen boğa koşusu sayesinde tüm zamanların en yüksek seviyesi yakalanabiliyor. Ayı sezonu geldiğinde ise tüm fiyatlar dip seviyelere ulaşabiliyor. Bu nedenle balinaların ve analistlerin yaptığı yorumlar son derece değerli. Galaxy Digital Trading’in eş başkanı Jason Urban bu konuda önemli bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamalarda 60 bin dolar seviyesini bulan Bitcoin için yeni bir hedef daha koyuldu. Yaz boyunca Bitcoin için düz bir seviye öngörülüyor. Ancak sonbahar aylarının gelmesi ile birlikte yeniden yükseliş yaşanacağı tahmin ediliyor. Bu yükseliş yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesini getirecek.

Bitcoin fiyat tahmini yatırımcıların yüzünü güldürdü

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin yapılan tahminlere göre 2021 yılının sonunda 70 bin dolar seviyesine ulaşabilir. Bundaki en önemli etki kurumsal benimseme olacak. Korku belirsizlik ve şüphe özellikle şu sıralar kripto paraların düşüşüne neden oluyor.

Bitcoin fiyat tahmini yatırımcıların

Bitcoin yatay seyirde devam ettikten sonra sonbahar aylarında kurumsallar sayesinde yeniden güç kazanacak. Böylece fiyatı 70 bin seviyesine ulaşabilecek. Altcoinler için de yükseliş öngörülüyor. Kısacası kripto para borsaları tahmin edilenden çok daha fazla büyüyebilecek. Bitcoin ve diğer kripto paralara yönelik eleştiriler yükselişi engelliyor.

Bitcoin için kurumsalların ilgisi giderek artıyor

Yapılan açıklamalarda Bitcoin gibi kripto paraların kurumsal destekler sayesinde önemli bir dijital varlık haline geleceği ifade ediliyor. Özellikle şimdilerde kullanıcılar spekülatif varlıklar olarak kripto paraları görebiliyor. Ayrıca uyuşturucu kaçakçılığı ve kara para aklama gibi yöntemlerde yine kripto paralar kullanılıyor.

Kurumsal firmaların desteği arttıkça Bitcoin belki de şimdilerde yapılan tahminlerin bile kat kat üstüne çıkabilir. Ancak burada asıl önemli olan küresel çapta kabul edilmesi. Mesela El Salvador tarafından ülkenin resmi para birimi ilan edilmesi büyük bir gelişmeydi.

İlgili Haberler:

>> Kripto Paraların Düşüş Nedeni Ortaya Çıktı: BTC, ETH ve Ripple Neden Düşüyor

>> Elon Musk SHIB Coin Paylaşımı Büyük Yükseliş Sağladı: Manipülasyonlar Devam Ediyor