Bitcoin Bu Fiyat Seviyelerine Kadar Gerileyebilir: Endişe Havası Hakim

Bitcoin 100 bin dolar

Bitcoin bu fiyat seviyelerine kadar gerileme ihtimaline sahip. Özellikle son dönemlerde dijital varlıkların lideri hızlı bir düşüş yaşamıştı.

Ünlü analistler kripto para birimlerinin alım ve satım bölgelerini belirliyor. Özellikle Bitcoin tarihinde ilk defa 34 bin dolar altında kalma ihtimaline sahip. Elbette bu durum daha önceden de yaşandı. Fakat kısa bir düşüşün hemen ardından yeniden yükseliş gerçekleşti.

Bitcoin belki de 28 bin dolara kadar gerileyecek. Böyle bir durumda balinaları takip etmenin önemi son derece büyük. Balinalar 34 bin doların altında alımlarını yoğunlaştırdı. Alımların bu bölgede yoğunlaşmış olması yatırımcılar için endişe yaratıyor.

Bitcoin bu fiyat seviyelerine düşebilir

Kripto para birimleri içerisinde önemli bir yere sahip olan Bitcoin 34 bin doların altına doğru büyük bir hızla ilerliyor. Dipten satım alım gerçekleşirse bu durumda 28 bin dolara kadar gerileme ihtimali var. Fakat analistler bu noktada biraz daha olumlu düşünüyor. Belirtilen bölgeye geldikten sonra hızlı bir yükseliş yakalayabilir.

Bitcoin bu fiyat seviyelerine

Bitcoin ile ilgili en büyük problem henüz belirleyici bir hamlenin yapılmamış olması ile ilgili. Yani kripto para devi tam olarak net bir yön çizmedi. Bazı yatırımcılar onun sert düşüşlerle çok eski seviyelere geleceğini düşünüyor. Ancak önemli bir yüzde alt desteklere tutunduktan sonra yeniden sert yükseliş yakalayacağını belirtiyor.

Kripto paralarda belirleyici unsurlar

Bitcoin başta olmak üzere bütün kripto para birimlerinde belirleyici bazı unsurlar var. Bu unsurların devreye girmesi ile yukarı veya aşağı yönlü hareketler gerçekleşiyor. Mesela ABD Merkez Bankası tarafından alınan kararlar son derece belirleyici olarak görülmüştü.

Konuyla ilgili gelen son haberlere baktığımızda ABD Merkez Bankası beklenti yönünde faiz artırdı. Bu durumda Bitcoin için düşüş açıkçası pek sürpriz olmadı. Peki sizin Bitcoin ile ilgili tahminleriniz neler? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> 2022 Yılında Bu Kriptolar Uzaya Uçabilir: Beklenti Çok Büyük

>> Warren Buffet Bitcoin Hakkında Konuştu: Yatırımcılar Bunları Duymasın