Bu Hafta Kaybettiren Kripto Paralar Bakın Hangileri Oldu? (4 – 11 Nisan)

Bitcoin resmi para birimi

Bu hafta kaybettiren kripto para birimleri belli oldu. Piyasa ne yazık ki genel olarak düşüş yaşıyor. Hadi gelin hem bu düşüş yaşayan dijital varlıklara hem de diğer detaylara birlikte bakalım.

Kripto para borsası tahmin edebileceğinizden çok daha risklidir. Aniden bütün paranızı kaybetme ihtimaliniz var. Eğer paranızı korumak istiyorsanız akıllıca yatırımlar yapmanızı öneriyoruz. Aksi halde paranızın neredeyse tamamını kaybetme ihtimaliniz yüksek.

Bu hafta kaybettiren kripto para varlıkları

Bu hafta yatırımcısına en fazla kaybettiren kripto para birimlerinin başında WAVES yer alıyor. Haftalık değişim yüzde 50.57 seviyesinde. Yani bu hafta 10 bin TL WAVES yatırımı yaptığınızı varsayalım. Bu durumda paranız sadece 5 bin TL kalacaktı.

Bu hafta kaybettiren kripto

Son derece önemli kripto para birimleri içerisinde yer alan WAVES ile ilgili bu düşüş yatırımcıları kahretti. Böylesine ağır düşüşlerin normal olduğu bir yatırım dünyasında yaşıyoruz. Bu hafta en fazla düşüş yaşayan bir diğer kripto para birimi ise AAVE oldu. Yaklaşık olarak yüzde 28 oranında kayıp yaşandı. Bu iki kripto para birimi yatırımcısını önemli ölçüde fakirleştirdi. Ancak beklenmeyen bir yükselişle birlikte yatırımcılar yeniden iyi miktarda para kazanabilir. Burada esas önemli olan akıllıca yatırım yapmaktır.

ZIL ve AXS bu hafta kaybettirdi

ZIL ve AXS bundan önceki haftanın en fazla kazandıran kripto para birimleri içerisinde yer alıyordu. Bu hafta her ikisi ciddi oranda kayıp yaşattı. ZIL coin yatırımı yapan birisi yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde yüzde 27 daha kayıp yaşadı. 545 milyon dolarlık hacmi bulunan bu kripto para birimi yatırımcısını fena halde üzdü.

AXS ise en fazla düşüş yaşayan bir diğer kripto para birimi olarak ön plana çıkıyor. Sadece bir hafta içerisinde yaşanan kayıp yüzde 23 seviyesinde. Yapacağınız akıllıca yatırımlar ile sert düşüşlerden korunabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Metaverse Kripto Paralarda Merkez Olacak: Yeni Anket Sonuçları

>> Kripto Paralarda Bu Hafta Neler Yaşandı? (4 – 11 Nisan)