Kripto Paralarda Grafik Nereye Doğru Yönelecek? Analistler Açıkladı

Bu kriptolar 60 kat

Kripto paralarda grafik çok büyük bir merak konusu haline geldi. Kimileri sert yükselişin devam edeceğini ön görürken bazıları ise bunun tam tersi yönünde düşünüyor. Özellikle son dönemlerde kripto para birimlerinin çok sert zikzaklar çizdiğini görüyoruz.

Bitcoin fiyatı şu sıralar 46 bin dolar seviyesinde geziyor. Bu seviyelerin aşılması ile birlikte kripto para devi için 52 bin dolar hedefi aranacak. Bu hedefin gerçekleşmesi aslına bakacak olursak yeteri kadar kolay değil. Her ne kadar Microstrategy düzenli Bitcoin alımlarının devam ettirse bile yine de bu, fiyatlarda kalıcı etki yaratmıyor.

Wallstreet açılışı ile birlikte yönünü yeniden aşağıya çeviren Bitcoin düşüş sürecini devam ettiriyor. Kurumsal alımlar bile artık Bitcoin için kalıcı bir yükseliş ne yazık ki yaratamıyor. Birçok kripto para birimi ve genel piyasa düşüş eğiliminde. Bu durum yatırımcılarının canını sıkan faktörler içerisinde yer alıyor.

Kripto paralarda grafik aşağı döndü

Kripto para grafiklerine baktığımızda yeniden destek noktalarının test edileceği görülüyor. Özellikle son dönemlerde bu destek noktalarının teker teker düştüğünü gördük. Fakat Bitcoin gelen bazı yeni haberler ile birlikte yönü yukarı doğru çevirdi ve direnç noktalarını alt etmeyi başardı.

Kripto paralarda grafik

Bitcoin için önümüzdeki aylarda hedef en az 60 bin dolar olacak. Küresel piyasaların tuhaf sinyaller vermesi ve yaşanan savaş durumu nedeniyle Bitcoin yeteri kadar iyi bir sıçrama yakalayamıyor. Sadece kripto para devi değil aynı zamanda Ethereum ve diğer altcoinler benzer problemler ile karşı karşıya.

Kripto para birimlerinde hareketli aylar

Ethereum, Avax, Solana, ve Luna gibi tüm kripto para birimlerinde son derece hareketli zamanlar yaşanıyor. Grafiklere baktığımızda zikzaklı bir yapının olduğunu görüyoruz. Daha stabil bir kripto para piyasası için ABD Merkez Bankası tarafından yapılacak açıklamalar bekleniyor.

Açıklamalar olumlu yönde olursa Bitcoin daha hızlı artacak. Konu ile ilgili heyecanlı bekleyiş devam ediyor.

İlgili Haberler:

>> Kripto Paralarda Son Hafta Neler Yaşandı? Güzel Haberler Geliyor (21 – 29 Mart)

>> Kripto Para Piyasası Bitcoin İle Hareketlendi: Yeni Fiyatlanma