Warren Buffet Bitcoin Hakkında Konuştu: Yatırımcılar Bunları Duymasın

Warren Buffet Bitcoin

Warren Buffet Bitcoin ile ilgili son derece önemli değerlendirmelere yer verdi. Kendisi bu kripto para biriminin değersiz olduğunu vurguladı.

Dünyanın en büyük dijital varlıkları içerisinde yer alan Bitcoin sürekli olarak kendisini güncellemeye devam ediyor. Kripto paralara karşı yaptığı açıklamalarla bilinen Warren Buffet bunlara bir yenisini daha ekledi. Kendisi bütün Bitcoin’lere 25 dolar bile vermeyeceğini söyledi. Bugüne kadar yapılmış en büyük açıklamaydı.

Dünyanın en büyük ikinci holdingi olarak bilinen Berkshire Hathaway yıllık hisseder toplantısında kendisi bazı açıklamalar yaptı. Bu açıklamasında Bitcoin ile ilgili büyülü bir şey olduğunu ve insanların kendisini bu büyüye kaptırdığını belirtti. Böylece kripto para değeri ile ilgili olumsuz görüşe sahip olduğunu yeniden hatırlattı.

Warren Buffet Bitcoin hatırlatması

İlerleyen 5 ila 10 yıl içerisinde Bitcoin belki de çok yüksek bir yere ulaşacak. Hatta kimileri onun 1 milyon dolar seviyelerine kadar yükseleceğini düşünüyor. Warren Buffett tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda kendisinin kripto para biriminin yükselme ihtimalini reddetmediğini görüyoruz.

Warren Buffet Bitcoin

91 yaşındaki ünlü milyarderin asıl üzerinde durduğu konu herhangi bir değer üretmemesi ile ilgili. Yani kendisi Bitcoin için herhangi bir değer üretmiyor ifadelerini kullandı. Yaptığı açıklamalarda çiftliklerin yiyecek ürettiğini fakat Bitcoin gibi dijital varlıkların herhangi bir üretim yapmadığını belirtti.

Warren Buffet dijital varlıklara mesafeli yaklaşıyor

Warren Buffet dijital varlıklar ile ilgili son derece mesafeli bir yaklaşıma sahip. Kendisi ABD hükümetinin kendi para birimi olan doları başka bir varlık ile değiştirmesinin doğru olmadığını belirtti. Özellikle son dönemlerde Joe Biden kripto paralara olumlu bir yaklaşım sergiliyordu.

Bitcoin ile ilgili tüm bu tartışmalar uzun bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Önümüzdeki yıllarda nasıl bir fiyata ulaşacağı ise en büyük merak konuları arasında yer alıyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin ve Altcoinler İçin Yeni Seviyeler Gelecek: Analistler Tahmin Yürüttü

>> Bitcoin Resmi Para Birimi Oldu: Piyasaları Canlandıran Gelişme