Bitcoin Çetesi Dolandırıcılığın Zirvesine Çıktı: 12 Milyon TL Çaldılar

Bitcoin çetesi dolandırıcılığın
Google News Abone Ol

İnsanların zengin olma arzusundan yararlanan Bitcoin çetesi dolandırıcılığın zirvesine çıktı. Yüklü miktarda vurgun yaptılar. Hadi gelin konuyla ilgili tüm detaylara birlikte bakalım.

Kripto para dünyası son dönemlerde tahmin edilenden çok daha fazla talep gördü. İnsanlara kat kat kazanç imkanı sunan bu dijital para sistemi ne yazık ki dolandırıcıların yeni hedefi oldu. Bugüne kadar çok çeşitli dolandırılma hikayeleri ortaya çıktı. Dijital para sistemleri ile insanları dolandıran yeni bir şebeke yakalandı.

Gelen son detaylara göre İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü 8 kişiyi gözaltına aldı. Yaklaşık olarak 12 milyon TL vurgun yaptıkları tahmin ediliyor. Bugüne kadar yapılan en büyük Bitcoin vurgunlarından bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. İstanbul merkezli dolandırıcı çetesi kimsenin gözünün yaşına bakmadı.

Bitcoin çetesi dolandırıcılığın zirvesine nasıl çıktı?

Günümüzde insanlar kısa yoldan hızlı bir şekilde zengin olmaya çalışıyor. Bu durum hem dolandırılmaları hem de bazı şebekelerin eline düşmelerine neden oluyor. Kripto paralar kısa bir süre içerisinde en az 5 kat artabiliyor. Hiçbir yatırım türü böylesine kısa bir süre içerisinde yüksek gelir elde ettiremiyor.

Bitcoin çetesi dolandırıcılığın

Kripto paraların sağladığı yüksek gelir imkanı aynı zamanda dolandırıcıların ilgisini de çekiyor. Yapılan çalışmalara göre Türkiye’de özellikle son 1 yıl içerisinde kripto para dolandırıcılarının sayısı en az yüzde 40 oranında artış gösterdi. Bu gerçekten de son derece yüksek bir rakam. Siber suçlarla mücadele ekibi konu ile ilgili çalışmalarına devam ediyor.

Bitcoin şebekeleri teker teker yakalanıyor

Kripto para şebekeleri hızlı bir şekilde yakalanıyor. İnsanları kandıran ve toplamda 12 milyon TL hasılat elde eden bu şebeke 3 farklı ilde faaliyet yürütüyordu. Bu illerde yapılan eş zamanlı operasyon ile birlikte 8 kişi yakalanarak emniyete götürüldü.

Özellikle son dönemlerde artış gösteren bu tür dolandırıcılık faaliyetlerine karşı dikkatli olmanızı öneriyoruz. Hiç kimse size kısa yoldan zenginlik sağlayamaz. Bu nedenle daha dikkatli olmak gerekiyor. Peki siz bu tür dolandırıcılar hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Türkiye’de Yoksulluk Sınırı Belli Oldu: Ülkenin Çoğu Yoksul Çıktı

>> Ghost of Tsushima, John Wick’in Yönetmeni Tarafından Beyaz Perdeye Uyarlanıyor


CEVAP VER