Apple Watch 8 Vücut Isısı Ölçebilecek: İşte Detaylar!

Apple Watch Pro

İddialara göre Apple Watch 8 .nesil, vücut ısısını ölçebilecek. İşte yakında tanıtılması beklenen yeni akıllı saat hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere son zamanlarda giyilebilir teknoloji ürünlerinde yeni teknolojiler karşımıza çıkıyor. Örneğin geçtiğimiz aylarda gerçekleşen MMWC2022 etkinliğinde Huawei tarafından tansiyon ölçen akıllı saat geliştirilmişti. Hatta söz konusu modelin önümüzdeki aylarda Türkiye’ye geleceği de biliniyor. Apple ise, Watch serisinin yeni modelinde vücut ısısı ölçebilen akıllı saat ile karşımıza çıkacak. Bununla beraber yeni model hakkında bazı ayrıntılar da ortaya çıkmış durumda.

Apple Watch 8 Vücut Isısı Ölçebilecek: İşte Detaylar!

Geçtiğimiz günlerde Apple Watch 8 modeli hakkında birçok detay ortaya çıkmıştı. Fakat ortaya çıkan teknik özellikler arasında vücut ısısı ölçüp ölçmediğine dair herhangi bir detay bulunmuyordu. Bazı kaynaklar söz konusu modelin vücut ısısı ölçebileceğini iddia etse de, bazıları yalanlıyordu. Sonunda yeni modelin vücut ısısını ölçebileceğine dair yeni sızıntılar ortaya çıktı. İddialara göre Apple Watch 8 modeline vücut ısı sensörü yerleştirilecek. Yerleştirilen bu sensör sayesinde tıpkı bir ateş ölçer gibi vücudumuzun ısısını anlık olarak istediğimiz zaman ölçebileceğiz.

Apple Watch 8

Apple’ın zaten sağlık tarafında iddialı olduğunu biliyoruz. Anormal nabız kısmında acil durumlar konusunda bize çok yardımcı olan bir model olarak karşımıza çıkıyor. Zaten yıllardır Apple Watch modellerinin, insanların hayatını kurtardığını biliyoruz. Artık vücut ısısı sensörü sayesinde bu oran artacak. Çünkü anormal bir vücut ısısı artışı veya düşüşü olduğu takdirde, akıllı saat gerekli birimler ile iletişime geçecek. Ve Acil SOS sinyalini açacak. Bu sayede artık sağlık konusunda tercih edilebilecek en mantıklı akıllı saat olarak Apple modellerini tercih edilebileceğimizi söyleyebiliriz.

Çünkü anormal durumlarda dahi gerekli senaryo oluşturup harekete geçen bir saatten bahsediyoruz. Bu yüzden özellikle hasta veya yaşlıların söz konusu saati kullanmasının önemli bir avantaj olacağını söyleyebiliriz. Apple’ın zaten en çok tercih edilen akıllı saat modeli yapan özelliklerin temelinde de sağlık konusunda yaptı geliştirmeler geliyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> TikTok Veri Paylaşma İddiaları Ortalığı Fena Karıştırdı

>> Samsung Note Serisi Yeniden Sahalara Dönüyor: Beklenmeyen Açıklamalar