Bitcoin Grafik Analizi Endişe Yarattı: Bitcoin Düşmeye Devam Edecek Mi?

Wise yurt dışı para

Bitcoin grafik analizi büyük bir endişeye neden oldu. Özellikle bazı analistler düşüş konusunda ısrarcı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen detaylara ve tüm rakamlara birlikte göz atalım.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin sürekli olarak yükseliş eğilimi gösteriyordu. Fakat bu hafta ilginç gelişmeler yaşandı. Hızlı bir şekilde düşüşe geçen kripto para devi sürekli olarak gerilemeye devam etti. İlk etapta 60 bin dolar seviyesi aşılamadı. Bunun üzerine kripto para devinin gerilemeye başladığını gördük.

Yaklaşık olarak 52 bin 400 dolar seviyelerinde tutunmaya çalışan bu kripto para devi ne yazık ki başarılı olamadı. Haftalık düşüş derinleşti ve şu sıralar 46 bin dolar düzeyine kadar geriledi. Geçtiğimiz hafta 42 bin dolar denemesi yapmıştı. Bu tür düşüşler Bitcoin için son derece normal. Fakat analistler bu konuda daha tedirgin

Bitcoin grafik analizi çift tepe modelini işaret ediyor

Deneyimli kripto para yatırımcısı Peter Brandt tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa yeni bir formasyon oluşuyor. Bitcoin grafiğine bakıldığında aslında kimsenin pek sevmediği uğursuz çift tepe modeli ortaya çıkıyor. Bu model ile birlikte Bitcoin sert bir şekilde aşağı düşmeye devam edebilir.

Bitcoin grafik analizi

Bazı kripto para analistleri Bitcoin ile ilgili 10 bin dolara kadar gerileceği yönünde açıklamalar yaptı. Eğer böyle bir şey gerçekleşirse bu Bitcoin için adeta yıkım olacaktır. Yeniden toparlanması ve 60 bin seviyelerine gelmesi en az 2 yıl alacaktır. Bu nedenle hiçbir kripto para yatırımcısı bu seviyelere kadar gerileme istemiyor.

Balinalar düşüşe engel olabilir

Bitcoin balina cüzdanlarına bakıldığında genel olarak 21 bin dolar seviyesinde maliyetleri olduğu görülüyor. Yani Bitcoin bu rakamlara düşerse balinalar tarafından yeniden alım yapılır. Bu durumda düşüş fazla derinleşmez.

Şimdilik kripto para devi 50 bin doların üzerinde tutunmaya çalışıyor. Eğer bunu başarırsa 60 bin dolar yolculuğu yeniden başlayabilir. Peki sizin Bitcoin ile ilgili tahminleriniz neler?

İlgili Haberler:

>> Türkiye Bitcoin Alsın Tavsiyeleri Giderek Artıyor: Forbes Yazısı Bomba Etkisi Yarattı

>> Bitcoin Düşüş Nedeni Analistler Tarafından Ortaya Çıkarıldı: FED ve ABD Politikaları