Bitcoin Kurucusu Deşifre Oldu: Binance CEO’su İlginç Bir Tweet Paylaştı

Bitcoin büyük yatırım almaya

Herkesin fazlasıyla merak ettiği Bitcoin kurucusu deşifre oldu. Özellikle son dönemlerde bu kişinin kim olduğu daha fazla soru işareti yaratıyordu. Hadi gelin hem Bitcoin kurucusuna hem de diğer detaylara birlikte bakalım.

Kripto paraları alıp satıyor veya madencilik faaliyetleri yürütüyoruz. Küresel çapta kripto paralara olan yönelimin artış göstermesi bu tür faaliyetleri artırdı. Peki dijital varlıkların kurucusu kim ve nasıl oldu da böyle bir sistemi kurmak aklına geldi. Birçok kişi bu sorunun cevabını merak ederken ortaya bir tweet atıldı.

Satoshi Nakamoto kripto paraların ilk kurucusu olarak biliniyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak tanınan Binance CEO’su aynı zamanında Bitcoin kurucusu olarak anılmıştı. Peki bu ilginç sistemi ilk olarak kim kurdu. Binance CEO’su bu konuyla ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Bitcoin kurucusu deşifre oldu: Michael Saylor

Dünyanın en büyük dijital parasının kurucusu olarak anılan kişi Micro Strategy başkanı olarak bilinen Michael Saylor. MİT Havacılık ve Uzay Mühendisliği mezunu olan girişimci kripto paraların kurucusu olarak biliniyor. Elbette Binance CEO’su tarafından kendisine böyle bir isim verilmesinin nedeni sebepsiz değil.

Bitcoin kurucusu deşifre

Micro Strategy yatırım şirketi şu anda düzenli olarak Bitcoin alımı yapıyor. Hata kendilerinin en fazla kripto paraya sahip şirket olduğu tahmin ediliyor. Bunun üzerine Binance CEO’su ona Satoshi Nakamoto ismini verdi. Yaptığı paylaşım hem gülümsetti hem de kafalarda acaba böyle bir şey olabilir mi sorusunu yarattı.

Kripto paralarda aşırı dalgalı fiyatlar görülüyor

Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paralarda oldukça dalgalı bir fiyat olduğu görülüyor. Dünya Bankası tarafından El Salvador ile alakalı alınan karar ve Çin Halk Bankası kararları tüm bunlara neden oldu. Ayrıca Avrupa Merkez Bankası dijital Euro çıkaracağını söyledi.

Piyasalara genel olarak bakıldığında gerçekten de oldukça hareketli bir sezon geçirdiğimizi söyleyebiliriz. Peki siz Bitcoin başta olmak üzere yaşanan bu kripto para değişimleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Yeni saadet zinciri birçok kişinin dolandırılmasına neden oldu: Yine tuzağa düştüler

>> En fazla kazandıran kripto paralar bakın hangileri oldu (14 – 21 Haziran)