Vivo X Note Canavar İşlemcisi İle Piyasaya Sürüldü!

Vivo X Note

Vivo X Note piyasaya sürüldü. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Vivo X Note modeli 7 inçlik ekranıyla devasa bir ekrana sahip telefon olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Piyasadaki akıllı telefonlardan daha büyük bir ekrana sahip olduğunu sizlere belirtelim. Vivo’nun genellikle akıllı telefonlarının ülkemize giriş yaptığını biliyoruz. Bu yüzden söz konusu telefonun Türkiye’ye de geleceği iddia ediliyor. İşte yeni modelin sundukları.

Vivo X Note Canavar İşlemcisi İle Piyasaya Sürüldü!

Vivo X Note

Vivo’nun 7 inçlik devasa bir ekrana sahip modelinin teknik özelliklerini incelediğimizde, ön panelinde QHD ekran bizleri karşılıyor. Bu ekranın 21:10 orana sahip olduğunu da belirtelim. AMOLED ekran teknolojisinden yararlanan cihazın, ekran tasarımı incelediğimizde ise son derece ince çerçevelere sahip bir panel karşımıza çıkıyor.

Vivo X Note

İşlemci tarafına baktığımızda ise Qualcomm tarafından geliştirilen en güçlü işlemci olan Snapdragon 8 Gen 1 yongasından güç aldığını görmekteyiz. Genel olarak zaten amiral gemisi modellerde en çok kullanılan işlemci olarak karşımıza çıktığını da belirtelim. 8GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanından beslenen modelin, 12 GB RAM ve 512 GB dahili depolamaya sahip versiyona da sahip olduğunu belirtelim. 256 GB depolama alanını eksik olanlar için 512 GB versiyonun sunulması da önemli bir avantaj.

Vivo X Note

Amiral gemisi bir akıllı telefon olduğu için kamera tarafında da en güçlü teknolojilerin kullanılması zaten bekleniyordu. Vivo X Note modeli, 50 MP ISOCELL GN1 sensör ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Zeiss tarafından geliştirilen lensin, kamera alanında piyasanın en güçlülerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber 5x optik zoom özelliğine sahip 12 MP’lik lens ve 48 MP’lik ultra geniş açılı kamera da bulunuyor. Pil tarafına baktığımızda 5000 mAh’lik pil kapasitesi bulunduğunu da belirtelim. 80W kablolu 50W kablosuz hızlı şarj desteği de bu akıllı telefon sayesinde mümkün.

İlgili Haberler

>> Samsung Bu Cihaza Güncelleme Getirdi: Android 12 Güncellemesi Geldi

>> Samsung 512 GB RAM İle Geliyor: Yeni Teknoloji Geliştirildi