Bu Redmi modeli, MIUI 12.5 güncellemesi alıyor. İşte detaylar

Redmi MIUI 12.5

Redmi sevilen uygun fiyatlı  modeli MIUI 12.5 güncellemesi alıyor. İşte sevilen modelin güncelleme tarihi ve sunacağı özellikler.

Xiaomi’nin alt markası Redmi, bildiğiniz üzere genellikle uygun fiyatlı akıllı telefon modelleri ile karşımıza çıkıyor. Ülkemizde halihazırda var olan kur farkları ve artan vergilerden dolayı ise, uygun fiyatlı Redmi modellerine olan ilginin bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Redmi’nin 2 yıl önce piyasaya sürdüğü, ülkemizde de bir hayli ilgi gören uygun fiyatlı modeli MIUI 12.5 güncellemesi ile gündeme geldi. İşte Redmi’nin MIUI 12.5 güncellemesini alacak olan o model.

Redmi 8A, MIUI 12.5 güncellemesi alıyor. İşte detaylar

Bildiğiniz üzere Redmi 8 serisine ait 3 model bulunuyor .Bunlar Redmi 8, 8A ve 8A Dual modelleri. Bu modellerin ilk olarak Hindistan’da piyasaya sürüldüğünü, daha sonrasında ise yoğun ilgilen dolayı ülkemizde de satışa sunulduğunu belirtelim. Ülkemizde bu modelin yerine bakacak olursak, uygun fiyatlı giriş seviyesi bir model olarak karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Akıllı telefondan çok bir şey beklemeyen, gündelik işlerini halletmek amacı ile telefon kullanan insanların, genellikle tercih edebileceği özelliklere sahip bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Redmi 8A, MIUI 12.5

Genellikle giriş seviyesi akıllı telefonların, düşük RAM kapasitesi ve düşük dahili depolama ile geldiğini biliyoruz. Ayrıca bu modeller genellikle en fazla 1 sene daha güncelleme alıyor. Sonrasında ise eskimeye bırakılıyor. Fakat Redmi 8 serisi için aynı şeyi söyleyemeyiz. Çünkü 2 sene önce piyasa sürülen Redmi 8 serisi, MIUI 12.5 güncellemesini alıyor. Şuanda güncellemenin kararlı Beta aşamasında olduğunu da belirtelim.

Redmi 8A neler sunuyor

  • 6.22 inç büyüklüğünde HD çözünürlüğünde 60 Hz tazeleme oranlı IPS LCD AMOLED ekran
  • 4G Snapdragon 439 yonga seti
  • 3 GB ve 4 GB RAM-
  • 32 GB ve 64 GB dahili depolama birimi (microSD kart desteği)
  • 12 MP ana kamera
  • 8 MP ön kamera
  • Bluetooth 4.2 desteği
  • Android 10 işletim sistemi
  • 18W hızlı şarj destekli 5.000 mAh kapasiteli batarya

Söz konusu modelin, 2.000 TL’lik bir fiyata göre makul özellikle sunduğunu belirtelim. Giriş seviyesi bir model olarak alınabilecek cihaz, MIUI 12.5 güncellemesi ile kullanıcıları mutlu etti. Bazı kaynaklara göre söz konusu model MIUI 13 güncellemesini de alabilir.

İlgili Haberler:

>> Fiyat performans odaklı en iyi 5 Xiaomi telefon: Bu liste can yakar!

>> Xiaomi CEO’sunun Kullandığı Telefon Ortaya Çıktı: Yok Artık Dedirtti