Fiyat performans odaklı en iyi 5 Xiaomi telefon: Bu liste can yakar!

xiaomi fiyat performans

Bu listemizde sizler için fiyat performans odaklı en iyi 5 Xiaomi modelini listeledik. İşte Ağustos 2021 itibariyle en iyi 5 Xiaomi telefon.

Xiaomi, ülkemize giriş yaptığından bu yana hem Xiaomi hem de Redmi Poco gibi alt markalarının bir hayli satıldığını söyleyebiliriz. Bunun en büyük sebebi ise Xiaomi, Redmi gibi markaların daha çok uygun fiyatlı modelleri ile karşımıza çıkması. Ülkemizde ise kur farkı ve vergilerden dolayı uygun fiyatlı modellere olan ilgi bir hayli fazla. Bu yüzden Xiaomi’nin ülkemizde en çok rağbet gören Çinli üreticiler arasında yer aldığını belirtelim. Bu listemizde sizler için, fiyat performans odaklı, en iyi Xiaomi telefonlarını listeledik. İşte detaylar.

POCO X3 NFC

poco x3

Listemizin ilk sırasında bulunun bu modelin, geçtiğimiz yıldan bu yana fiyat performans odaklı en yii modellerden biri olarak görüldüğünü belirtelim. Cihazın halihazırda güncel satış fiyatı ise, farklı sitelere bağlı olarak ortalama 3.400 Türk Lirası civarında.

POCO X3 PRO

Xiaomi fiyat performans

Listemizin ikinci sırasında bulunan modeli ise, az önce bahsettiğimiz Poco X3 modelinin Pro varyantı olarak karşımıza çıkıyor. Söz konusu cihazın ise ortalama fiyatı 3.999 Türk Lirası.

Redmi Note 10 Pro

redmi note 10 pro

Geçtiğimiz aylrda tanıtılan, 5.020 mAh dev bataryası ve 6 GB RAM’i ile performansından sıkça söz ettiren Redmi Note 10 Pro modeli, ortalama 3.800 Türk Lirası değerinde fiyatı ile karşımıza çıkyor.

Redmi Note 9 Pro

Xiaomi fiyat performans

Az önce bahsettiğimiz modelin bir önceki versiyonu olarak karşımıza çıkan Note 9 Pro modeli ise 3.600 TL’lik bir satış etiketine sahip

Xiaomi Mi 9T

Xiaomi fiyat performans

Xiaomi’nin en çok tercih edilen fiyat performans odaklı modeli ise Mi 9T olarak karşımıza çıkıyor. Modelin, ithalatçı garantili versiyonu ise 3.200 TL civarında. Tabii ki Xiaomi Türkiye garantili olunca yüksek fiyatlar karşımıza çıkıyor.

Tabii ki bu listesinin, ilerleyen tarihlerde değişkenlik gösterebileceğini unutmayın. Ayrıca bu listedeki en ucuz Xiaomi modeli bile, Play Store’da bunan en yüksek grafikli oyunu rahatlıkla açar. En iyi modeli ile tek fark, yenileme hızı, ısınma sorunları olabilir. Bu yüzden, ‘’Bu modeli alsam şu oyunu açabilir miyim?’’ tarı soru işaretlerinin aklınızda kalmasına gerek yok. Listedeki bütün modellerin kaldıramayacağı bir uygulama bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde, farklı markaların fiyat performans odaklı modelleri ile karşınız çıkmaya devam edeceğiz. Daha fazlasından haberdar olabilmek için beklemede kalın.

İlgili Haberler:

>> Xiaomi CEO’sunun Kullandığı Telefon Ortaya Çıktı: Yok Artık Dedirtti

>> 160W şarj desteğine sahip telefon, yakında piyasaya sürülebilir!