Büyük Koronavirüs Dalgası Geliyor: İşte Şaşkınlık Yaratan Açıklamalar

Büyük Koronavirüs Dalgası Geliyor: İşte Şaşkınlık Yaratan Açıklamalar

İngiltere koronavirüs tedavisi
Google News Abone Ol

Büyük Koronavirüs dalgası son dönemlerde herkes tarafından bekleniyordu. Genel açıklanan verilere göre; Türkiye’de toplamda 289.635 kişiye bulaştı ve 6.999 kişinin hayata gözlerini yummasına neden oldu. Durum tam iyiye doğru gidiyor derken ortaya bambaşka birşey çıktı. İşte konuyla ilgili merak edilen tüm detaylar.

Türkiye geneli vaka sayısıysa son zamanlarda 1.500’lü rakamlar görülmeye başlandı ve bu durum giderek daha da kötüleşti. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tüfek, herkesin çok korkacağı bazı açıklamalar yaptı. Tüfek, “Artık bir şeyler yapmak lazım” dedi ve bazı detaylar verdi. Onun verdiği bazı detaylara göre bizleri salgının büyük bir dalgası daha bekliyor.

Büyük Koronavirüs dalgası giderek yaklaşıyor

Prof. Dr. Tufan Tüfek, vaka sayılarında yaşanacak artış ile ilgili iki önemli detay verdi. Bunlardan ilki halkın bir kısmının bilinçsiz olması diğeri ise sağlıkçıların yorgunluğu. Birçok sağlık çalışanı görevini devam ettiremeyecek kadar yoruldu. Ayrıca sağlıkçılar arasındaki vaka artışı çok yüksek boyutlara ulaştı.

Büyük Koronavirüs dalgası

Yapılan açıklamalarda; “Maalesef tırmanıştayız. 2000’lere doğru gidiyoruz. PCR testlerinin duyarlılığının yüksek olmadığını, yanlış çıkabildiğini de hesaba katarsak günlük vaka sayılarının en az teşhis konulan vakalardan 3-4 katı fazla olduğunu düşünüyorum.” Büyük Koronavirüs dalgası ile ilgili yapılan açıklamalarda, “şimdi köylerden, yazlık yerlerden dönüşler başladı, okullar da açılacak! Uzaktan eğitimin yapılmadığı üniversiteler var. Binlerce öğrenci yer değiştirecek. Onların barınma sorunları olacak. Yurtlar dolarsa bulaş ihtimali artacak. Bu iş maalesef zincirleme.” ifadelerine de yer verildi.

Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Aynur Eren Topkaya ise başka bir konuya değindi. “Ekimde de en geç influenza virüsleri başlayacak. Influenza yani domuz gribinin klinik tanıları ile COVID-19’unki aynı. Akciğer filminden dahi, korona mı yoksa influenza mı olduğunu ayırt etmeniz mümkün değil! O nedenle birçok kişi yanlışlıkla COVID olmadığı halde COVID tedavisi alabilir.” Büyük Koronavirüs dalgası iyice yaklaşıyor. Herkesin bu konuda daha fazla tedbir almasını öneriyoruz. Salgın ile ilgili tüm gelişmeleri aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Sağlık Bakanı Koronavirüs Vakaları Konusunda Çok Endişeli: Giderek Yükseliyor!

>> Sokağa Çıkma Yasakları Koronavirüs Tedbirleri İle Geri Gelebilir!


CEVAP VER