Koronavirüs Salgınından Daha Kötüsü Yaşanabilir: Bilim İnsanları Bakın Ne İçin Uyardı!

Sağlık Bakanı normalleşme sürecini
Google News Abone Ol

Bilim insanları koronavirüs salgınından daha kötüsü için uyarıda bulundu. Bazı konularda endişeli olduklarını dile getirdiler. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

Koronavirüs tarihin en kötü salgınları arasında yer alıyor. Üstelik hem insanların psikolojisini hem de maddi gücünü önemli ölçüde etkiledi. Bilim insanları bunun farkında olduğu için hızlı bir şekilde bu salgını çözmeye çalıştı. Her ne kadar yaklaşık olarak 105 milyon kişi salgına yakalansa bile yine de önlemler artırılıyor.

Bilim insanları henüz bu salgının nereden kaynaklandığını bulamadı. Ancak konuyla alakalı başka yeni detaylar ortaya çıktı. Buna göre biyolojik silah tehdidi giderek büyüyor. Her ne kadar küresel savaş tehdidi uzakta olsa bile yine de biyolojik silahların kullanılma riski var.

Koronavirüs salgınından daha kötüsü insanlığı tamamen bitirebilir

Dünyanın dört bir yanından bilim insanları tarafından yapılan çalışmalar sonucunda salgının biyolojik silahlardan kaynaklanma ihtimali olduğu ifade edildi. Elbette bu sadece bir iddia. Konuyla alakalı henüz net bir açıklama yok. Fakat koronavirüs gibi salgınların biyolojik olarak kullanılma ihtimali son derece yüksek.

koronovirüs salgınından daha kötüsü
Bilim insanları tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında, insanlığı en çok tehdit eden diğer konu ise iklim değişikliği. Hatırlayacağınız üzere Türkiye’nin iklimi bile ılımandan tropikale geçti. Böylesine sert bir geçiş elbette birçok problemi beraberinde getirebilir hatta kuraklık sorunu bile ortaya çıkabilir. Koronavirüs salgınından daha kötüsü olarak görülebilecek bu tür problemler ne yazık ki hızla büyüyor.

Küresel tehlikeler giderek büyüyor

Bilim insanları mevcut sorunların atlatılmadığı takdirde büyüyeceğini düşünüyor. Mesela iklim değişikliği yeteri kadar hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulmazsa biyolojik tehlikeler büyüyecek. Ayrıca son dönemlerde yeni salgınların ortaya çıkma ihtimali de ortaya çıktı.

Bütün bunlara bakıldığında bilim insanları neredeyse çaresiz kaldı diyebiliriz. Özellikle de biyolojik silahların kullanılması bilimin sorumluluk alanından tamamen dışarıda. Peki sizce insanlığı en çok tehdit eden tehlikeler neler? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Mutasyonlu koronavirüs tehlike saçmaya devam ediyor: Öldürücülük oranı ortaya çıktı

>> Türkiye Vatandaşları Koronavirüs Desteği Alabildi Mi: Yeni Bir Araştırma Yapıldı!


CEVAP VER