Çin Kripto Para Konusunda Bomba Bir Açıklama Yaptı: Tüm Borsalar Bundan Etkilenecek

Çin kripto para
Google News Abone Ol

Dünyanın en büyük ülkeleri içerisinde yer alan Çin kripto para konusunda bomba bir açıklama yaptı. Bu açıklamanın borsalarda önemli bir değişim yaratacağı tahmin ediliyor. İşte o konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Çin birçok açıdan dünyanın önemli ülkeleri arasında bulunuyor. Nüfusunun çok fazla olması ve teknolojik gelişmeler onu özel bir konuma getiriyor. Fakat şimdilerde bu ülke ile alakalı çok daha farklı bir konu tartışılıyor. Bütün dünyadan kripto paralarla ilgili açıklamalar yapılırken Çin neredeyse hiçbir şey söylemedi. Şimdi ise en yetkili kurumlardan bir tanesi açıklama yaptı.

Çin Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre Bitcoin gibi kripto paralar destekleniyor. Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Li Bo bugüne kadar hiçbir ülkenin söylemediklerini söyledi. Herkes çok farklı bir pozisyonda yeni teknoloji ile ilgili açıklama yaptı. Mesela Hindistan kripto paraları tamamen yasaklamaya çalıştı. Türkiye ise alışverişlerde kullanılmasını engellemek istedi.

Çin kripto para alanında büyük değişim yaratabilir

Gelen son detaylara göre Çin Merkez Bankası, kripto paraların gerçek bir değişim aracı olduğunu düşünüyor. Başkan yardımcısı tarafından yapılan bu açıklamalara göre Bitcoin gibi türler yatırım ürünüdür. Kripto paralara düzenleyici politikalar uygulanmalıdır. Yine Çin Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamalara göre kripto para teknolojisine kesinlikle destek verilmeli.

Çin kripto para

Birçok Çinli ekonomist blockchain teknolojisine yatırım yapılmasını savunuyordu. Hatta bu konuda hükümete baskı bile yaptılar. İşin aslına bakacak olursak konuyla ilgili bazı spekülatif iddialar var. Mesela kripto varlıkların Çin tarafından üretildiğini söyleyenler. ABD dolar hegemonyasını kırmak için üretilen kripto paralar Çin için önemli bir avantaj sağlıyor.

Kripto para borsalarında yükseliş sağlayabilir

Ortaya çıkan bu haberler kripto para borsalarında olumlu karşılandı. Şimdiden bazı varlıklar yükselmeye bile başladı. Özellikle yaşanan aşırı hafta sonu düşüşü nedeniyle insanlar ne yapacağını tam olarak bilmiyordu. Fakat Çin gibi devasa bir ülkeden gelen haber yüreklere su serpti. En azından düşüşün önü kesilmiş oldu.

İlgili Haberler:

>> Volkswagen Çin Özelinde Satılacak ID.6 CROZZ ve ID.6 X’i Tanıttı

>> Çinli Ekran Kartı 7nm Grafik İşlemcisi ile AMD ve Nvidia’ya Meydan Okuyor


CEVAP VER