Kripto Para Dünyasında Haftanın En İlginç Haberleri (1 – 8 Şubat)

Bitcoin fiyatında düşüş devam

Kripto para dünyasında haftanın en ilginç haberlerini sizler için topladık. Özellikle son dönemlerde dijital varlıklar kendisi hakkında daha fazla konuşturmayı başarıyor. Hadi gelin hem bu özel haberlere hem de diğer detaylara birlikte bakalım.

Bitcoin ve diğer dijital varlıklar sürekli olarak gözetim altında. Bazen çok sert yükselişler yakalayan kripto para birimleri hemen ardından düşüş yaşayabiliyor. Ayrıca çeşitli hack davaları kripto paralar üzerinden yürüyor. Çeşitli düzenleyici kurumların yaptığı çalışmalar ise bir diğer önemli merak konusu. İşte bu haftanın en ilginç haberleri.

Kripto para dünyasında haftanın gelişmeleri: Boji token ve babasını zehirleyen genç

Bu hafta kripto para dünyasında boji token gelişmesi yaşandı. İstanbul’un meşhur köpeği boji bu defa bir dijital varlık için ilham kaynağı oldu. Türkiye’de gündem olan dijital varlıklar içerisinde bunun son derece ilginç olduğunu söyleyebiliriz. Boji tüm dünyada tanınan fenomen bir köpek ve muhtemelen kripto paranın yaratıcıları bundan faydalanmak istiyor.

Kripto paralarda son değişiklikler

Yaşanan en ilginç gelişmelerden bir diğeri ise babasını zehirlemeye çalışan bir genç ile ilgili. Kripto para dünyasında her zaman olumlu gelişmeler yaşanmıyor. Kimi zaman insanın kanını donduran bazı gelişmeler ortaya çıkabiliyor. ABD’de kripto varlıklara karşı giderek artan ilgi bir gencin babasını öldürmesine neden oluyordu. Bu gencin babası çok fazla kriptoya sahipti ve genç onu öldürerek kripto paraları almaya çalıştı. Ancak babasını öldüremedi.

Hindistan’da vergiler ve büyük hack

Bu haftanın en ilginç konulardan bir diğeri ise vergiler ile ilgiliydi. Hindistan Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda dijital varlıklara çok büyük bir vergi uygulandığı açıklandı. Bunun bir rekor olduğunu söyleyebiliriz. Dijital varlık gelirlerinden yüzde 30 oranında vergi alınacak.

Merkeziyetsiz kripto para piyasalarının en büyük ikinci hack olayı gerçekleştirildi. Solana ile diğer kriptolar arasında köprü görevi gören Wormhole platformunu hackleyen bilgisayar korsanları 320 milyon dolar çaldı. Bu, tarihin en büyük kripto para hırsızlıklarından birtanesiydi.

İlgili Haberler:

>> Kripto Paralar Önümüzdeki Haftalarda Bu Gelişmelere Odaklanacak

>> Solana Ödeme Sistemi Oluşturdu: Kripto Paralarla Alışveriş Başlıyor