Coca-Cola Telefonu İster misiniz? Evet, Doğru Okudunuz!

Dünyanın en büyük içecek üreticilerinden Coca-Cola Company, yakında ilginç bir akıllı telefon hamlesiyle karşımıza çıkabilir. Coca-Cola telefonuna ne dersiniz? Mesela, “50 kapak getirene Coca-Cola telefonu hediye” gibisinden bir kampanya olursa şaşırmayız doğrusu…

.

Coca-Cola telefonu yolda olabilir. Yukarıdaki render görselin “muhtemel bir Coca-Cola telefonuna ait olduğu” söyleniyor. Tasarım detaylarına bakıldığında, yanlardan yumuşatılmış hatlar ve farklı boyutlarda kullanılan CC logoları dikkat çekiyor.

Ek olarak, sağ yan tarafta iki tane fiziksel tuş görünüyor. Muhtemelen ses tuşları bunlar. Ayrıca bir de güç tuşu olmalı, ki o da içe doğru gömülü olabilir. Bu, tuşta parmak izi okuyucu sensörün de olduğunu işaret ediyor gibi.

Arka taraftaki çift kamera dizilimi ise, muhtemelen temel düzeyde bokeh efektli fotoğraflar ve geniş açılı fotoğraflar çekilebileceğini gösteriyor.

Eldeki bu detayları topladığımızda, gerçekten böyle bir telefon hazırlanırsa, büyük ihtimalle “uygun fiyatlı giriş seviyesi bir Android telefon” olacaktır. Yani az evvel bahsettiğimiz “kapak getir, telefonu götür” kampanyası çok da hayali değil.

Ürünle ilgili bir de Twitter hesabı açılmış. Doğrulanmış bir hesap değil ve an itibarıyla sadece 90 takipçisi var. Yani ortada sırf gündem oluşturma amaçlı yapılmış bir hamle de olabilir. @Colaphoneglobal isimli hesaba göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

GSM Arena’daki bilgiler, bu ürünün yeniden tasarlanmış bir Realme 10 olabileceğini işaret ediyor. Ayrıca, bu telefonun yakın bir zamanda Hindistan’da satışa sunulmasının muhtemel olduğu da söyleniyor.

Peki yeni Coca-Cola telefonunun, yani orijinalde Realme 10’un en gibi özellikleri var?

Realme 10, geçtiğimiz kasım ayında satışa sunulmuş bir telefon. 6.4 inç değerde 90Hz Super Amoled ekranı, 6nm üretim süreciyle hazırlanan Helio G99 işlemcisi, 50MP ana kamerası ve 33w kablolu hızlı şarj desteği sunan 5000mAh pili var.

Siz hiç Coca-Cola telefonu temalı Ericsson A1018s görmüş müydünüz?

Görseldeki ürün, gerçekten de bir zamanlar kullanılıyordu. Telefonun takılıp çıkarılabilir dış iskeleti, Coca-Cola temasına sahipti. Ekranda tema olarak CC logosu vardı ve hatta zil sesi bile CC müziğiydi.

Ericsson A1018s Coca-Cola Special Edition, 2000’li yılların başlarında Birleşik Krallık’ta bulunabiliyordu. “Peki şimdi bulabilir miyim?” diye soruyorsanız, size iyi haberimiz var.

Eğer eBay alışveriş sitesini kullanıyorsanız, burada ikinci el olarak pek çok seçeneği görebilirsiniz. Yaklaşık 25 dolar + kargo ücreti ve vergiler karşılığında “koleksiyon amaçlı” bir telefonunuz olabilir. Detaylar için buraya göz atabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> TikTok Yasağının Kapsamı Genişliyor! Gençler Öfkeli

. . . .