Kripto Para Borsaları vs Kripto Para Madenciliği: Hangisi Daha Çok Kazandırıyor

Kripto paralarda bu hafta
Google News Abone Ol

Dijital varlık almak isteyenler kripto para borsaları vs kripto para madenciliği kıyaslaması yapıyor. Peki hangisini yapmak daha büyük kazanç sağlıyor? Hadi gelin hem bu sorunun cevabına hem de diğer detaylarla birlikte bakalım.

Kripto paralar üzerinden kazanç sağlamak, birçok kişi tarafından isteniyor. Bazıları madencilik faaliyetlerini daha karlı bulurken kimileri ise bunun yerine borsalar üzerinden alım satım yapmayı uygun görüyor. Özellikle Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri en fazla soru işareti yaratanlar içerisinde yer alıyor.

Öncelikle madencilik yaparak nasıl kazanç sağlayabileceğinizi anlatmakla başlayalım. ASIC madenciliği olarak bilinen bu tür madencilikte özel yazılım ve donanımlar kullanılıyor. Çok sayıda işlemciler oluşan ASIC cihazlar yüksek hesaplama kapasitesine sahip. Böylece daha fazla kripto para kazandırıyor. Ancak elektrik tüketimi de buna göre gerçekleşiyor.

kripto para borsaları vs kripto para madencileri

Kripto para madenciliği yapmak isteyenler GPU yöntemini tercih edebilirler. Bilgisayarların ekran kartlarının işlemcileri buna oldukça yatkın. Bilgisayarların işlemcileri ile kıyaslandığında hem oldukça güçlü hem de hesaplama odaklı diyebiliriz.

kripto para borsaları vs kripto para madenciliği

Ethereum ve Zcash gibi kripto paralarda bu yöntem kullanılıyor diyebiliriz. Tüm bunlara ek olarak Rig ismi verilen ve birçok ekran kartının birleştirilmesiyle oluşan cihazlar da tercih ediliyor. CPU madenciliği en fazla tercih edilenler içerisinde yer alıyor. Ancak biraz daha düşük performanslı olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle kullanıcılar daha çok ekran kartı ile madencilik yapmaya çalışıyor.

Kripto para borsaları zahmetsiz alım ve satım sağlıyor

Binance başta olmak üzere birçok borsa, kripto alım ve satım işlemleri yapıyor. Bu tür borsalardan dilediğiniz gibi kripto para alıp satarak kazanç sağlayabilirsiniz. Yani herhangi bir madencilik faaliyetine ihtiyaç duymazsınız. Ancak buralardan kripto para alırken belirli bir miktar para ödemeniz gerekiyor.

Ücretini ödedikten sonra dilediğiniz tüm kripto paraları alabilirsiniz. Elbette her birisi popülerliğine göre farklı fiyatlara sahip. Peki sizin tercihiniz kripto para madenciliği mi yoksa borsalar mı?

İlgili Haberler:

>> İran Kripto Paralar Hakkında Bomba Bir Açıklama Yaptı: Kimse Böyle Bir Şey Beklemiyordu

>> Türkiye 2021 Bitcoin Gelirleri Dudak Uçuklattı: Kripto Paralardan En Fazla Kazanç Sağlayanlar


1 YORUM

CEVAP VER