Oppo, Reno 5 serisinde oyuncu telefonu ile karşımıza çıkacak!

Oppo Reno 5 oyuncu telefonu

Oppo Reno 5 modelinin oyuncu telefonu varyantı, Gaming Edition sızdırıldı. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oppo uzun süredir Türkiye pazarında uygun fiyatlı modelleri ile bir hayli ilgi görüyor. Özellikle son aylarda ülkemizde ürettiği modeller ile de uygun fiyatı ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Söz konusu modellerin yerli üretim olması, fiyatında da önemli bir etkiye sahip. Reno 5 serisi geçtiğimiz yılın son günlerinde tanıtılmıştı. Tanıtıldıktan aylar sonra ise ülkemize giriş yaptı ve orta segmentte performansı ile rakiplerinden daha fazla tercih edildiğini söyleyebiliriz. İddialara göre söz konusu serinin oyuncu telefonu varyantı da yakında karşımıza çıkacak. işte Oppo Reno 5 Gaming Edition hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Son zamanlarda mobil oyun sektörünün bir hayli geliştiğini söyleyebiliriz. Öyle ki çoğu teknoloji devinin oyuncu telefonları konusunda önemli derecede çalışmalar yaptığını biliyoruz. Özellikle Xiaomi, Vivo ve Lenovo gibi markalar oyuncu telefonu konusunda rakipsiz cihazlar üretmişti. Oppo da bu kervana dahil oluyor ve Reno 5 serisinin bir de oyun odaklı varyantıyla karsımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Oppo, Reno 5 serisinde oyuncu telefonu ile karşımıza çıkacak!

EUIPO sertifikasyon listelerinde görülen Reno 5 oyuncu telefonunun ilk detayları ortaya çıktı. Çoğu kullanıcı Oppo Reno 6 serisine ait böyle bir model bekliyordu. Fakat Oppo’dan, Reno 5 serisine ait bir hamle geldi.

Oppo Reno 5 oyuncu telefonu

Ortaya çıkan detayları incelediğimizde Oppo Reno 5 Gaming Edition modelinin diğer Reno 5 modellerine benzer bir tasarım ile geldiğini söyleyebiliriz. Fakat arka kapağında farklı bir tasarım çizgisi kullanıldığını, oyuncu telefonlarına benzer bir görünüme sahip olduğunu görmekteyiz. Cihazın fiyatı veya teknik özelliklerine dair herhangi bir ayrıntı bulunmuyor. Fakat tasarım detaylarını incelediğimizde bazı ipuçlarına sahibiz.

Yeni modelin render görüntülerini incelediğimizde cihazın sol tarafında ses açma kısma tuşunu, sağ tarafında ise kilit tuşunu görmekteyiz aynı zamanda kulaklık girişine sahip olan model USB-C bağlantı noktasından beslenecek.

Yeni modelin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağına dair herhangi bir ayrıntı bulunmuyor. Fakat Oppo, ülkemize resmi olarak giriş yaptığı için büyük ihtimalle yeni modeli ülkemizde satışa sunacaktır. Önümüzdeki günlerde Oppo Reno 5 Gaming Edition hakkında daha fazla ayrıntı sızdırılacaktır. Daha fazla bilgiden haberdar olabilmek için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Oppo ve OnePlus Hamle Yapıyor: OxygenOS ve ColorOS Birleşecek

>> Oppo Find X2 modelinin sanal RAM özelliği geliştirildi: İşte tüm detaylar