Dbrand Siyah PS5 Kasası Sebebiyle Sony ile Davalık Oldu

Google News Abone Ol

Yeni nesil konsollar çok büyük ve Dbrand isimli firma hazırladığı siyah PS5 kasası ile çözüm sağlama amacında. Özel parça tasarımcısı firma bu yolda Sony ile davalık dahi oldu. 

Kabul etmek gerekir ki PlayStation 5’in tasarımı herkese hitap etmiyor. Üstelik bu kasanın renklerindeki kontrast zor sığdığı televizyon raflarında göze batan cinsten. Dbrand isimli telefon kılıfları üreten firma bu soruna karşılık “Darkplate” isimli bir ürün tasarladı. Böylece konsolunuza daha karanlık ve göze batmayan bir görünüm verebilirsiniz.

Bu hoş görünümlü ürün yalnızca gayrıresmi bir eklenti değil. Bu yolda Dbrand cesur bir hamleyle Sony ile hukuki mücadele veriyor. Ne var ki bu firma oldukça küçük bir işletme. PlateStation 5 ve CustomizeMyPlates gibi markaları Sony tarafından piyasadan çektirilmişti. Bunun sonucunda firmanın sipariş sayfasında “Devam et, bizi dava et.” yazıyor.

Firma bu süreçte markaları ilgili kendinden emin. “Piyasaya sürmeden önce durum tespiti yaptık. Sonuç olarak Sony’nin sadece koruyucu çerçevede patentlere sahip olduğu için sorun olmadığı kanaatine vardık.” diyerek durumu açıkladı.

Dbrand tasarladığı siyah PS5 kasasında cesur tasarımlara yer verdi

Firma, bir başka cesur kararla yeni Darkplate ürünlerinde PlayStation benzeri dokular kullandı. Firma bu dokuları “tanıdık ama yasal olarak uygun” şekilde kullandığını söylüyor.

Darkplate ürünü ayrıca orta kısım için opsiyonel parlak siyah bir dokuyu da PlayStation 5 kullanıcılarının tercihine uygun. İsterseniz bu kısmın rengini değiştirebiliyor ve parmak izi görünme ihtimalini azaltıyorsunuz. Mat siyah seçeneğinin ötesinde sarı ve beyaz gibi çeşitli renkler de Playstation 5’inizi özelleştiriyor. Ayrıca robot kamuflajı gibi ilgi çekici dokularla da ürünlerini tasarlamış.

PlayStation 5’i çok daha güzel bir görünüme getiren bu kılıfları üreten firmanın ürünleri ülkemizde de satılıyor. Bu sebeple bir noktada Darkplate ve diğer ürünleri internet mağazalarında görmeye başlayabiliriz. Güncel olarak bir kaplamanın ücreti yaklaşık 350 lira. Bu ücrete diğer masraflar dahil değil. Eğer özel görünümlü versiyonlardan birini seçmek isterseniz o da size masraflar hariç yaklaşık 430 liraya maloluyor. Şu sıralar bu ürünler yok satıyor. Üç aydır gelen stoklar ancak birkaç saat dayanabilmekte. Bizi okuyan birçok takipçimizin de bu ürünleri merakla beklediğini tahmin ediyoruz.

Diğer haberler:

>> Steam Oyunları Büyük İlgi Görüyor: Rekor Üstüne Rekor Kırıldı

>> Sony PlayStation 5 Geçen Sene 4.5 Milyon Adet Sattı


CEVAP VER