Diablo IV Offline Modu Gelecek mi? İşte Oyuna Dair Merak Edilenler ve Cevapları!

Blizzard’ın yeni aksiyon RPG oyunu Diablo IV, son dönemin gündemdeki isimlerinden. Çoğu oyuncu, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması sonrasında Diablo’nun Gamepass’e gelip gelmeyeceğini merak ediyordu. Kısa bir süre önce gelen bilgiler ise, böyle bir planın olmadığı yönündeydi. Peki ya diğer sorular ve cevapları? Dün akşam, Blizzard geliştiricilerinden Joe Piepiora ile bir röportaj gerçekleştirdik ve merak ettiklerimizi sorduk…

Diablo IV, son dönemde en sık oynadığımız oyunlar arasında yer alıyor. Sığınak’ta olmak, Lilith ile mücadele etmek elbette keyifli. Peki önümüzdeki günlerde oyunda başka detaylar da görecek miyiz? Cevap, evet!

Diablo IV Offline Modu Gelecek mi? İşte Oyuna Dair Merak Edilenler ve Cevapları!

Diablo IV Sezon 1 hakkında bazı ilgi çekici detaylar…

Yeni serüvende, Lilith ve kötü yaratıklar bir kez daha başrolde. İlk sezonda, oyunculara keşfedilebilir yeni detaylar, mücadele edebilecekleri yeni zindanlar ve dahası sunulacak. Ayrıca, yeni bir boss olarak, Malignant Tünelleri’nin derinliklerinde yer alan Tüketilen Varshan’ı bulmalı ve yok etmeliyiz.

Yapımcılar, bu yeni macerada biz oyunculara 6 yeni benzersiz öğe ve 7 yeni efsanevi özellik sunacak. Böylece yeni savaşlara daha güçlü hazırlanabileceğiz.

Yeni bir karaktere başlamak, sıfırdan başlamak anlamına gelmiyor. Harita keşfinden elde edilen, zorlukla kazanılan şöhretinizi ve Lilith Altarları tarafından bahşedilen faydaları devam ettirebileceksiniz. Bir bineğin kilidini açtıysanız, yeni karakteriniz için hazır olacaktır. Her sezon sona erdiğinde, tüm karakterler Ebedi Diyar’a taşınarak size yiğit kahramanlarınıza kalıcı erişim sağlanacak.

Diablo IV Sezon 1, 20 Temmuz’da Battle.net, Xbox ve PlayStation üzerinden PC’de yayınlanacak.

Peki Diablo IV offline modu olacak mı?

Bu özelliğin gelmesini isteyen pek çok oyuncu var. Zira bazen en zorlu görevlerde bir anda bağlantı kopabiliyor ve emekler boşa gidebiliyor. Bu da sinir bozucu bir durum. Yapımcılar ise, Diablo IV offline mod yapmayı düşünmüyor. Çünkü oyun, genel hatlarıyla online sisteme entegre durumda ve bunu değiştirmek sanıldığından çok daha zor ve masraflı olabilir.

Bir süre önce internette yayılan söylentilerde, oyundaki fareleri takip ederek büyük hazinelere erişilebileceğinden bahsediliyordu. Peki bu doğru mu?

Yapımcılara göre böyle bir şey yok. Tamamen şansa, tesadüfen önemli eşyalarla karşılaşılması olası. Farelere yönelik özel bir çalışma yapılmamış.

Yeni sezonlarla birlikte yeni karakter sınıflarıyla karşılaşabilir miyiz?

Yapımcılar, bu soruya henüz evet ya da hayır olarak cevap vermiyor. Ama oyunla ilgili ileriye dönük pek çok planın olduğunu ve en iyi deneyimi sunabilmek için yeni eklemeler yapacaklarını belirtiyorlar. Yeni görevler, zindanlar ve boss’lar gibi…

Diablo IV de dahil diğer Blizzard oyunlarıyla ilgili istatistiklerimizi Battle.net’te görebilecek miyiz? Login saati, oynanış saati toplamı gibi. Steam’de bu tip detaylar var…

Şu an bu yönde bir hamle yok. Zaten Battle.net üzerinde çalışanlar da farklı bir ekip. Bu sebeple net bir cevap alamadık.

Diablo III ile Diablo IV’ün arasında 10 seneyi aşan bir süreç var. Peki Diablo V için de yine bu kadar uzun süre beklemek zorunda kalabilir miyiz?

Yapımcılar, an itibarıyla Diablo IV’e odaklandıklarını ve en iyi deneyimleri sunabilmek için çalıştıklarını tekrarlıyor. Diablo V tarafında henüz bir çalışma olmadığı gibi bir düşünce de yok. Tek düşünce, 4 numaralı oyunun olabildiğince uzun süre keyifle oynanabilmesine imkân sunabilmek.

İlgili Haberler:

>> Apple Genç Müzisyenler İçin Yeni Program Başlattı