Elon Musk Bitcoin Madenciliği Hakkında Şaşkınlık Yaratacak Açıklamalar Yaptı: Madencilik Kuralları Yeniden Yazılıyor

Bitcoin'in yükseleceği tarih

Dünyanın en önemli girişimcileri arasında yer alan Elon Musk Bitcoin madenciliği ile ilgili son derece önemli açıklamalara yer verdi. Onun sözleri madencilik dünyasında büyük etkiler yaratabilir.

.

Bitcoin üretimi yaparken çok fazla sorunla karşılaşmak mümkün. Bazen ekran kartları ile ilgili problemler ortaya çıkarken kimi zaman enerji harcamaları korkunç boyutlara ulaşabiliyor. Tüm bu nedenlerden dolayı ülkeler genellikle madencilik konusunda soru işaretlerine sahip.

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk bu konuyu gündemine taşıdı. Ona göre Bitcoin ve diğer kripto paralar çok fazla enerji harcıyor. Bu nedenle madencilik faaliyetleri o kadar fazla desteklenmemeli. Onun bu görüşleri kendisini bağlar deyip konudan sıyrılmak ne yazık ki mümkün değil. Birçok kişinin yakından takip ettiği fenomen mühendis bazı düzenleyici tedbirlere yol açtı.

Elon Musk Bitcoin madenciliği konusunda örnek bir adım attı

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Çin tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Madencilik faaliyetlerinin ülkede engellenmesinin hemen ardından Bitcoin fiyatı adeta çakıldı. Yaşanan sağlam düşüş kripto paralara olan güveni bile sarstı. Ancak hiç beklenmeyen bir anda Elon Musk Twitter mesajları attı.

Elon Musk Bitcoin madenciliği

Yapılan paylaşımlarda Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileri ile görüştüğünü söyleyen Musk, yenilenebilir enerji kullanımı konusunda onlardan emin olduğunu ifade etti. Ayrıca potansiyellerinin umut verici olduğunu da söyledi. Kısacası Bitcoin ile ilgili son derece olumlu açıklamalar yaptı.

Kripto paralarda yükseliş geldi

Elon Musk tarafından yapılan açıklamalardan sonra Bitcoin ve diğer kripto paralarda yükseliş yaşandı. Her yıl 143 terawatt/saat elektriğe ihtiyaç duyan madencilik faaliyetleri şimdilik gündeme kötü bir şekilde gelmekten kurtuldu. Ülkelerin karşı çıkacak bahanesi pek kalmadı.

Genel olarak bakıldığında ülkelerin karbon emisyonunu neredeyse sıfıra indirmek istediği görülüyor. Eğer Bitcoin ve türevleri daha çevreci olursa önemli bir destek verebilir. Fakat şimdilik ülkeler yüksek elektrik harcadığı için madencilere adeta düşman gibi bakıyor. Peki siz Bitcoin madenciliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk Kripto Para Manipülasyonları Büyük Tepki Topluyor: Nereye Kadar Devam Edecek

>> Ethereum Kurucusu Elon Musk Hakkında İlginç Açıklamalarda Bulundu: Kimse Böyle Açıklamalar Beklemiyordu


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here