Elon Musk Kripto Para Manipülasyonları Büyük Tepki Topluyor: Nereye Kadar Devam Edecek

Elon Musk kripto paralar

Elon Musk kripto para ile ilgili şu sıralar büyük tepkiler topluyor. Özellikle son ağır düşüşlerden sonra bu tepkilerin arttığı görülüyor. Hadi gelin konuyla ilgili bütün detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en popüler girişimcileri arasında yer alan Elon Musk otomobiller ile anılıyor. Ayrıca Mars yolculuğu ve orada bir koloni kurma hayalleri onun üzerinden şekilleniyor. Ancak şimdilerde yaptıkları birçok kişi tarafından çok sert eleştiriliyor. Musk özellikle şu sıralar dijital paralara merak salmış gibi görünüyor.

Genellikle girişimciler sadece belirli alanlarda aktif olmaya çalışıyor. Ancak söz konusu olan Musk ise bu konuda kimseyi dinlemiyor. Neredeyse her alanda aktif olmaya çalışan ve bir şekilde etkisi bulunan girişimci, kripto paralara yöneldi. Özellikle onun favori dijital varlığı olan Dogecoin ise çok ciddi çıkışlar yapabiliyor.

Elon Musk kripto para konusunda kullanıcıları üzmeye devam ediyor

Geçtiğimiz aylarda kendisi Bitcoin gibi dijital varlıkların adeta en büyük destekçisi konumuna ulaşmıştı. Elbette Twitter kurucusu Jack Dorsey gibi isimleri pas geçmemek gerekiyor. Ancak hiçbirisi Musk kadar etkili olmadı. Şimdilerde ise Bitcoin gibi kripto paraların ciddi elektrik harcadığını düşünüyor.

Elon Musk kripto para

Twitter üzerinden açıklama yapan Elon Musk karbon vergisi uygulanması gerektiğini ifade ediyor. Ona göre fosil yakıt tüketimi kesinlikle düşük seviyede kalmalı. Bunun üzerinden başlayan tweet hemen ardından Dogecoin ile bitti. Ünlü milyarder Dogecoin geliştiricileri ile birlikte çalıştığını ifade etti. Bunları söyledikten sonra bu kripto para biriminde ciddi yükseliş yaşandı.

Kripto paralarda sert iniş çıkışlar var

Dünyanın en riskli borsaları içerisinde yer alan kripto paralar çok ciddi sert yükseliş ve iniş hareketleri yapıyor. Bu durum elbette piyasada güvensizlik olarak algılanıyor. Ancak genel olarak bakıldığında güvenin devam ettiğini söyleyebiliriz. Elon Musk tarafından atılan Twitter paylaşımları sorunların ana kaynağını oluşturuyor.

Birçok kişi onun borsalara müdahale etmesinden hiç hoşlanmıyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlere paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> SHIB coin milyoner yaptı: Bu tür kripto paralar güvenilir mi

>> Chia Kripto Para Madenciliği ile 512 GB Bir SSD 6 Haftada Çöpe Dönebilir


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here