iPhone 14 İşte Böyle Görünecek: Heyecanlı Bekleyiş Sürüyor!

iPhone 14 ön kamera

iPhone 14 modelinin ekran tasarımı hakkında yeni sızıntılar gerçekleşti. İşte yılın sonlarına doğru tanıtılacak model hakkında sızdırılanlar.

Yıllardır farklı iPhone modellerinin farklı teknolojileri ile karşımıza çıktığını biliyoruz. Fakat genel olarak bu durumu değerlendirdiğimizde, daha önce Android tarafında çıkan özelliklerin yıllar sonra iPhone tarafında karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Örneğin yıllardır Android tarafında karşımıza çıkan yüksek tazeleme oranına sahip paneller, iPhone camiasına yeni yeni giriş yapmaya başladı. Bununla beraber zamanında Android’de kullanılan özelliklerin de iPhone tarafına yıllar sonra geldiğini söyleyebiliriz.

iPhone kullanıcılarının bu konuda en çok mustarip olduğu nokta ise, çentikli ekran tasarımı idi. iPhone, her ne kadar çentikli ekran tasarımını yıllar önce getirdiğinde büyük bir ilgi odağı haline gelmiş olsa da, üzerinden yıllar geçmesine rağmen asla bu ekran tasarımdan vazgeçmedi. Çoğu iPhone kullanıcısı bu durumdan şikayetçi iken, iPhone bu konuda hiçbir değişiklik yapmadı. Yıllarca, her sene artık yeni iPhone modellerinin ekranında çentikli ekran kullanılacağına dair sızıntılar gerçekleşse de bu sıkıntılar asla gerçeği yansıtmadı. Fakat sonunda artık iPhone 14 modelinin tasarımının çentikli ekran tasarımı ile gelmeyeceği kesinleşti diyebiliriz.

iPhone 14 İşte Böyle Görünecek: Heyecanlı Bekleyiş Sürüyor!

iPhone 14

Ortaya çıkan tasarım görsellerini incelediğimizde, Android modellerde görmeye alışık olduğumuz delikli ekran tasarımı karşımıza çıkıyor. Fakat bu ekran tasarımının tıpatıp Android modellerine benzemediğini söyleyebiliriz. Çünkü sızdırılan görsellere göre yeni iPhone 14 modelleri, ekranda birden fazla delik kullanacak. Yani ekranda bulunan bir delik, kameradan ibaret olacakken, diğer delikle ise sensörler bulunacak. Henüz kesin bir tasarı bilgisine sahip değiliz, fakat görselleri incelediğimizde, iPhone 14 serisi modellerinin bir hayli hoş durabileceğini söyleyebiliriz.

iPhone 14

Bununla beraber iPhone 14 Pro ve Pro Max modelleri hakkında da bazı kamera detayları sızdırıldı. İddialara göre söz konusu modeller, 48 MP ana kamera ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Yüksek çözünürlüklü kamera ve delikli ekran tasarımı, halihazırda Android kullanıcılarının uzun süredir kullandığı özellikler. Apple, her ne kadar bu özellikleri, diğer modellerden daha geç getirmiş olsa da, yapabildiğinin en iyisini  uygulayacaktır.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy S22 +’a Tonla Para Verdikten Sonra İçini Açar Mısınız? Birileri Açtı! İşte O Video

>> Samsung Galaxy S22 Ultra Ne Kadar Dayanıklı? Telefonu Defalarca Yere Attılar, İşte Video!