EMC CIO 2014 Zirvesi’nde; İstanbul’da Buluştu

EMC CIO 2014 Zirvesi’nde; İstanbul’da Buluştu

PAYLAŞ

Türkiye, Doğu Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’nun BT Liderleri EMC tarafından düzenlenen CIO 2014 Zirvesi’nde; İstanbul’da buluştu. 4-5 Haziran tarihlerinde iki güne yayılan zirve; EMC üst düzey yönetimi ile finans, telekom ve kamu sektörü BT liderlerini bir araya getirdi.

Zirvenin temel konusu BT ve iş modelleri arasında yakın işbirlikleri ve karma çözümlerin, işletmelerin değerlerine nasıl katkıda bulunacağı oldu.

EMC uzun bir süredir; işletmelerde daha yüksek verimlilik ve performansa odaklanarak;  BT model ve uygulamalarında bir vizyon tazelenmesi gerekliliğine dikkat çekiyor. Şirket, bu söylemini, BT Dönüşümü, Büyük Veri ve BT Güvenlik üçlemesi ile destekliyor. EMC Corporation Türkiye, Doğu Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’dan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Mohammed Amin, zirve açılışında gerçekleştirdiği sunumunda; kuruluşların yaşamında giderek daha fazla iç içe giren; sosyal medya, mobil, büyük veri ve bulut kavramlarına dikkat çekti. Amin sunumunda bu kesişmelerin işletmeler bünyesinde var olan BT bölümlerini; iş ve hizmet modellerine yaklaşımlarını yeniden ele almaya mecbur bıraktığını belirtti.

 EMC CIO SUMMIT_MOHAMMED AMIN 02 

Amin şunları söyledi; “Kurumlar, rekabetçi olabilmek ve müşterilerine yakın kalabilmek adına değişen iş ve teknoloji dünyasına uyum sağlamada ihtiyaç duydukları çevikliğe sahip olmak için çaba sarf ediyor. Bu nedenle CIO’lar BT ve hizmet anlayışlarını yeniden tanımlamak durumundalar. Bugünün koşullarında BT ekipleri, iş süreçlerinde BT’nin gerçek etkisini ölçmek amacıyla ortak hizmet tanımları ve performans ölçümlemelerinde hemfikir kalabilmek için, iş ortakları ile çok daha yakın çalışmalı.

EMC CIO Zirvesi, müşterilerimizin iş süreçlerini yeniden tanımlamaları, rekabette fark yaratmaları ve herhangi bir maliyet artışına ya da mevcut çevrelerinde karmaşıklığı sebep olmaksızın, gözle görülür performans artışları yakalamaları için nasıl çevik ve güncel yeni hizmetler oluşturabileceklerini görmeleri için mükemmel bir fırsat. Müşterilerimizin her zaman daha önde olması ve işlerine daha fazla değer katabilmesi için gerekli olan BT araç ve kaynaklarını sunmak EMC olarak en büyük hedefimiz.”

ONDER SONMEZ - EMC TURKIYE

 

Sunumda ayrıca, günümüzün sürekli değişen iş ve teknoloji ortamına “çevik” bir şekilde adapte olabilmek adına ortaya konan EMC’nin Yazılım Tabanlı İşletme vizyonuna dikkat çekildi. Yine açılış sunumunda; “daha az kaynakla daha çok şey başarma” odaklı günümüz iş ortamlarında; kurum içi BT departmanlarının destek departmanı olarak değil, tamamen stratejik departmanlar olarak konumlandığı ifade edildi.

Zirvede EMC’nin The Economist Intelligence Unit’in gerçekleştirdiği ‘A Blended Future’ (Harmanlanmış Bir Gelecek) araştırmasının önemli sonuçları paylaşıldı.  BT ve iş modelleri arasında yakın işbirliklerinin; karma çözümler ile işletmelerin değerlerine önemli katkılarda bulunacağını öngören araştırma; BT tüketiminde önümüzdeki dönemde gerçekleşecek farklılıkları ve CIO’ların stratejik planlamada daha da artan rollerine dikkat çekiyor.  

Atos blueKiwi’ye Mükemmellik Ödülü

CEVAP VER