Eski iPhone Telefonlar Güncelleme Alıyor: Güncelleme Nasıl Alınır?

Eski iPhone Telefonlar Güncelleme Alıyor: Güncelleme Nasıl Alınır?

eski iPhone telefonlar güncelleme
Google News Abone Ol

Dünyanın en büyük üreticilerinden bir tanesi olan Apple eski iPhone telefonlar güncelleme alacak açıklaması yapmıştı. Şu anda yeni güncellemeler hazır bekliyor.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonları kullananlar genellikle güncelleme alamamaktan şikayetçi. Her ne kadar bu durum Google tarafından düzeltilmeye çalışılsa bile, önemli bir mesafe alınamadı. Fakat Apple tarafından kullanılan iOS işletim sistemleri düzenli olarak akıllı telefonlara güncelleme sunuyor. Burada şirketin öne geçtiğini görüyoruz.

Hatırlayacağınız üzere Apple şirketinin akıllı telefonu iPhone modelleri için iOS 12.5 güncellemesi getirilmişti. modeller daha çok eski iPhone ve iPad cihazları için kullanıldı. Şu anda ise Apple, iOS 14 güncellemeleri yayınlıyor. Şirket bu güncellemeler ile yetinmedi aynı zamanda güncellemenin de güncellemesini yayınladı.

Eski iPhone telefonlar güncelleme ile yeni özellikler kazanıyor

Gelen bazı detaylara göre şirket, iOS 12.5.1 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme şu anda büyük bir rağbet görüyor. Özellikle koronavirüs ile ilgili büyük bir geliştirme sağladığını söyleyebiliriz. Önceki uygulamada covid-19’a maruz kalma bildirimleri kullanıcılara sunulmuştu.

eski iPhone telefonlar güncelleme

Bu sefer gelen güncellemede de bazı eksiklikler giderildi. Koronavirüs taşıyan birisine yaklaştığınızda veya tehlikeli bir bölgede olduğunuzda uyarı alabiliyorsunuz. Böylece nerelerde daha büyük tehlikeler olduğunu ve sağlık açısından hangi bölgelerde gezmenizin daha az riskli olduğunu görebilirsiniz. eski iPhone telefonlar güncelleme alarak bu ve bunun gibi bazı yeni özellikler kazandı.

Güncelleme bütün iPhone akıllı cihazlarına gönderilecek

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre eski iPhone modelleri de bu güncellemeden yararlanabilecek hatta iPhone 5s gibi son derece eski cihazlar bile bu güncellemeden yararlanabilecek. Apple bu hareketinden sonra çok büyük bir alkış aldı.

Eski iPhone telefonlar güncelleme aldı açıklaması yapılsa bile yine de gerekli kontrolleri yapabilirsiniz. Bunun için sadece cihazınızın Ayarlar bölümünden Yazılım Güncellemesini kontrol etmeniz yeterli olacaktır. Apple tarafından ifade edildiğine göre, tüm kullanıcılara bu güncelleme gelecek. Peki siz bu yeni güncelleme ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Tim Cook ‘un Maaşı Dudak Uçuklatıyor. Yılbaşı İkramiyesi de neymiş, kalbiniz varsa bu haberi okumayın!

>> Apple Watch Tansiyonu Ölçebilir Mi? Yepyeni Bir Teknoloji Geliyor!


CEVAP VER