Yeni Evil Dead Filmi Evil Dead Rise, HBO Max’e Gelecek!

Yeni Evil Dead filmi, görünüşe göre sinema salonlarına uğramayacak. Yapımcılar, yeni üyeyi HBO Max aracılığıyla korku severlere sunma düşüncesinde.

Tüm zamanların en önemli korku serilerinden bir tanesi olarak gösterilen Evil Dead, yakında yeni üyesiyle boy gösterecek. Gelen bilgiler, Evil Dead Rise için HBO Max ile anlaşmaya varıldığı yönünde.

Deadline’da yer verilen bilgilere göre Evil Dead Rise’ın yapımcı koltuğunda Sam Raimi ve Bruce Campbell yer alıyor, ki bu iki isim de serinin ortaya çıkmasında ciddi katkılar sunan isimler.

Yeni filmin başrollerini Alyssa Sutherland ve Lily Sullivan paylaşacak. Senarist ve yönetmen koltuğunda ise Lee Cronin bulunuyor. Cronin, daha evvel de pek çok korku filmi yönetmişti. Dolayısıyla Evil Dead tarafında da ondan beklentiler yüksek. Filmin yayıncı şirketi ise, New Line Cinema.

Yeni Evil Dead Filmi Evil Dead Rise, HBO Max'e Gelecek!

Evil Dead Rise, bu kez ıssız bir ormandaki kulübede değil, şehrin ortasındaki bir gökdelende geçecek gibi

Evil Dead Rise, aksiyonu ormandan alıp şehrin ortasına getirecek bir film olarak bekleniyor. Filmde, birbirleriyle ilişkileri pek de iyi olmayan iki kız kardeşin “konu hayatta kalmak olunca” neler yapabilecekleri ve bu süreçte birbirleriyle nasıl yakınlaşabilecekleri gösterilecek.

Daha evvel gelen bilgilerde,” profesyonel iş dünyasında, yani bir iş merkezinde kötülüğün hapsettiği insanların hayatta kalma mücadelesi” detayından da söz edilmişti.

Filmin çekimleri tamamlandığında, ilk gösterimi de HBO Max üzerinden gerçekleştirilecek. Muhtemelen sonraki dönemlerde Netflix ve Amazon gibi diğer dijital streaming servislerinde de yayınlanacaktır. Öyle ya, koronavirüs sebebiyle sinemaların büyük bir bölümü kapalı ve bu sebeple de film yapımcıları dijital platformlara yönelik hareket etmeye başladı.

Evil Dead Rise, Yeni Zelanda’da çekilecek ve post-production süreci de İrlanda’da tamamlanacak.

Evil Dead serisi, tüm zamanların en sevilen korku serileri arasında yer alıyor

İlk Evil Dead filmi, 1981 yılında gösterime girmişti ve dünya çapında 3 milyon dolar gişe yapmıştı. Ama öte yandan, özellikle ev sineması tutkunları için bir efsane halini almış ve büyük bir izleyici kitlesine erişebilmişti.

87 yılında çıkan devam filmi, yalnızca Amerika sinemalarında toplamda 6 milyon dolar hasılat yapmıştı.

1992’de gösterime sokulan Army of Darkness ise, yine sadece Amerika’da 11.5 milyon dolarlık gişe hasılatı yapmıştı.

Son olarak da 2013’te serinin reboot filmiyle karşılaşmıştık. 17 milyon dolarlık yapım bütçesi olan film, dünya çapında 97.5 milyon dolarlık hasılat elde ederek yüzleri güldürmüştü.

Bu filmlerin ardından, Starz platformu için bir de Ash Vs. Evil Dead adında TV serisi hazırlanmıştı. Ancak orijinal izlenme rakamlarının düşük, korsan izlenme rakamlarının da yüksek olması sebebiyle dizi iptal edilmişti. Hatta serinin yıldızı Bruce Campbell da bir açıklama yaparak, “Artık Ash karakterini canlandırmayacağım” demişti. Muhtemelen onu yeni filmde de aktör olarak göremeyeceğiz.

>> Redmi AirDots 3 Pro Resmiyet Kazandı! İşte Özellikleri ve Fiyatı