Far Cry Animasyonu da Yolda: Netflix Duyuruyu Yaptı!

Far Cry ile birlikte Blood Dragon dizisi de Netflix için yolda

Oyun yapımları konusunda büyük bir atılımda olan Netflix Far Cry animasyonunu duyurdu. Üstelik bu hafta pek çok duyuru yapan firmanın en ilginç çeken haberlerinden biri bu oldu.

Netflix sevilen Ubisoft oyunu Far Cry’ı konu alan bir animasyon yapacak. Şovun duyurusu Netflix Geeked Weekend içinde gerçekleştirdiği son yayınında geldi. Şimdilik yapımın detayları hakkında pek fazla bilgi bulunmuyor. Bununla birlikte tanıtımda sadece Far Cry logosu karşısında bir tanıtım gerçekleşti. Summer Game Fest içinde yer alan Netflix Geeked Week oyun yapımları konusunda pek çok duyurunun gerçekleştiği beş güne sahne oldu.

Bunlardan biri de salgın sebebiyle çekimleri aksayan The Witcher dizisiydi. Salgın sürecinde dizinin çekimleri ciddi anlamda aksadı ve yeni sezon için yaşanan heyecan iyice yükseldi. Bugün dizinin ikinci sezonunun kısa bir tanıtımı etkinlik çerçevesinde karşımıza çıktı.

Gördüğümüz üzere ikinci sezon büyük ölçüde Ciri üzerine odaklanıyor. Kısacası dizinin yapım sonrası sürecinin devam ettiğini söyleyelim. Dizinin ikinci sezonunun yayınlanma tarihi hakkında da bir bilgi yok. Ne yazık ki tahminimiz, The Witcher 2. sezonu için bir süre daha beklememiz gerekeceği şeklinde.

 

Far Cry ile birlikte Blood Dragon dizisi de Netflix için yolda

Ubisoft’un ada ve orman temalı Far Cry oyunlarıyla ilgili tek gelişme bu değil. Far Cry 3 ile birlikte gelen 80’ler temalı eklenti Blood Dragon da bir diziye kavuşuyor. Bu mini dizi, 6 bölümden oluşacak. Ayrıca, dizinin tam ismi Laserhawk: A Blood Dragon Remix olacak. Bu yapım, 80’ler temalı ilgi çekici bir yapım olarak dikkat çekiyor.

Dizi Dolph Laserhawk isminde bir karakteri odak alıyor. Laserhawk, 1950lerde makinelerin insanların işlerini elinden aldığı paralel bir evrende yaşıyor. Paralel dünyanın en büyük teknoloji şirketi Eden burada hüküm halinde. Bu firma evrensel bir temel gelir sağlıyor. Bu dev şirket gücünü halk üzerinde baskı kurmak için kullanıyor.

Bununla birlikte Dolph Laserhawk, Eden ürünü eski bir sibernetik asker. Sonuçta dizide Laserhawk’ın erkek arkadaşı Alex ile birlikte kaçmak için büyük bir soygun planlamasını izleyeceğiz. Ayrıca dizinin esin kaynağı sadece Far Cry 3: Blood Dragon değil. Dizinin DC Comics ürünü Captain N: The Gamemaster’dan da ilham aldığı bilgisi tanıtımda yer aldı.

Diğer haberler:

>> OPPO Reno5 Lite yorumları ve inceleme makalemize göz atın

>> Rick and Morty de Fortnite İçine Eklenme Hazırlığında