Netflix İnteraktif Yapımlar Hakkında Ümitli: Daha Fazlası Gelecek

Netflix merakla beklenen interaktif yapımlar hakkındaki planları doğruladı. Böylece firma daha fazla içeriğin geleceğinin müjdesini de vermiş oldu. Konu ile ilgili detaylar haberimizde…

Çeşitli kaynaklardan gelen haberlere göre Netflix sessizliğe gömülen interaktif yapımlarını artıracak. Firma bu konu hakkında deneyimli oyun sektörü üyeleri ile temas halinde. Kısacası firmanın bu çalışmaları için bünyesine oyun endüstrisinden isimleri katacağı tahmini var. Netflix’te daha önce de Black Mirror: Bandersnatch ve You vs. Wild gibi yapımlar çıkmıştı. Ayrıca firma harici geliştiricilerle Stranger Things 3: The Game gibi yapımlara da imza attı. Halihazırda büyük potansiyeli bünyesinde bulunduran firmanın oyunlar hakkındaki geleceği ise merak konusuydu.

Ortaya çıkan haberler ise Apple’ın Arcade isimli abonelik servisi gibi Netflix’in de bu konuda potansiyel planları düşündüğünü gösteriyor. İddiaların ortaya çıkmasının ardından firmadan konu hakkında bir açıklama da geldi. Netflix, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Üyelerimiz içeriğimizin çeşitliliğine ve kalitesine önem veriyor. Bu yüzden sunduğumuz içeriği sürekli olarak artırmayı sürdürüyoruz. Dizilerden belgesellere ve filmlere birçok dilde orijinal yapımlara ve realite şovlarına imza attık. Bununla birlikte üyelerimiz etkileşimli şovlar sayesinde sevdikleri hikayelerin içinde yer alma şansının da tadını çıkarıyor. Bandersnatch ve You v. Wild gibi etkileşimli yapımlarımız var. Ayrıca, Stranger Things, La Casa de Papel ve To All the Boys’a dayanan oyunlarımız var. Bu yüzden interaktif yapımlar konusunda daha fazlasını yapmak için heyecanlıyız.”

Netflix Fragman Otomatik Oynatma Nasıl Kapatılır? Adım Adım

Netflix interaktif yapımlar dışında oyun dünyasından içerikleri de seyirlik yapımlara dönüştürüyor

Netflix, Fortnite oyununu konu alan bir yapım için önemli bir aday olacağı görüşü var. Ayrıca platformda Castlevania, Dota: Dragon’s Bloove ve Detention gibi oyunlara dayanan birçok dizi yer alıyor. Platformda bir süre sonra Resident Evil, Tomb Raider, League of Legends, Magic: The Gathering ve Dragons oyunlarını konu alan animasyon yapımlar da gelecek.

Netflix’te animasyonlar dışında Dogma ve Assassin’s Creed konulu canlı aksiyon yapımlar da bir süre sonra yer alacak. Özellikle filmiyle hayal kırıklığı yaratan Assassin’s Creed için talihin değişmesini umuyoruz. Anlaşılan o ki firma oyun dünyası ile içli dışlı olmayı ciddi anlamda önemsiyor. Bununla birlikte izleyicileri pasif olarak ele almak yerine onları da işin içine dahil eden yapımlar planlıyor.

Diğer haberler:

>> Netflix Haziran Film ve Dizi Takvimi Belli Oldu: Türkiye’de Hangileri Gösterilecek

>> Netflix Party (Teleparty) Nasıl Kullanılır, Adım Adım Anlatım