Fiyat performans canavarı Redmi Note 10, Türkiye fiyatı ile gündemde

Redmi Note 10 Pro

Xiaomi’nin fiyat performans odaklı alt markası Redmi, en çok beklenen Note 10 modelinin fiyatı ile gündeme geldi. İşte ilk bilgiler.

Xiaomi, akıllı telefon sektörcünde iyi işler çıkartıyor. Özellikle Redmi alt markası ile sunduğu cihazların bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Çünkü Redmi markalı modeller, genellikle fiyat performans odaklı piyasaya sürülüyor. Bu durum da, uygun fiyata yüksek performans deneyimini yaşamak isteyen kullanıcılar için en çok tercih edilen marka haline getiriyor. Ülkemizde akıllı telefon sektöründe Redmi’nin önemi bir hayli fazla. Özellikle Note serisi ile karşımıza çıkan modellerin, son yıllarda en çok tercih edilen modeller arasında olduğunu söyleyelim. Hal böyle olunca serinin yeni modeline olan ilgi bir hayli arttı.

Redmi Note 10 modeli ile alakalı bir çok haber ortaya çıktı. Fiyat performans açısında önemli işler sunacak model ile ilgili çoğu habere tanık olduk. Fakat söz konusu modelin fiyatı ile ilgili henüz karşımıza çıkan bir haber yoktu. Türkiye’de satılacağına kesin gözüyle bakılan serinin yeni modelinin fiyat bilgisi ortaya çıktı. Ortaya çıkan kutu etiketinden ötürü Hindistan fiyatını görebildiğimiz, fakat Türkiye fiyatı hakkında da tahmin yürütebileceğimiz yeni modelin işte fiyatı.

Redmi Note 10 Türkiye fiyatı tahmini

Redmi Note 10 modelinin 4 Mart tarihinde Hindistan’da tanıtılması bekleniyor. Tanıtılmasına günler kala telefonun kutusundan fiyat etiketi sızdırıldı. Ortaya çıkan görsellerde Redmi Note 10 modelinin kutusu karşımıza çıkıyor. Ardından 15.999 rupilik bir fiyat etiketine sahip olduğunu görüyoruz.

Redmi Note 10 Türkiye fiyatı

Söz konusu fiyatı TL’ye çevirdiğimizde 1.600 TL değerinde bir fiyat karşımıza çıkıyor. Fakat bu ücretin üzerine eklenecek vergi ve bayi karlarının da olduğunu belirtelim. Yani 1400 TL değerinde bayi karı ve vergi eklendiği takdirde, ortalama 3000-3500 TL seviyelerinde bir fiyat ile karşımıza çıkacağı görülüyor.

Redmi Note 10 Türkiye Fiyatı

Türkiye’de bir hayli ilgi görecek modelin, ortalama TL cinsinden fiyatını hesapladık. 3000-3500 TL civarında satışa sunulması beklenen modelin bir hayli ilgi göreceğini söyleyebiliriz. Çünkü özellikleri ile bu fiyattan daha yükseğe satılacağı bekleniyordu. Bu yüzden uygun fiyatı ile en çok tercih edilen  modeller arasında yer alacaktır.

İlgili Haberler:

>> Red Magic 6 en yüksek yenileme oranına sahip akıllı telefon olacak

>> Samsung Galaxy A52, suya dayanıklı olacak